banner114

banner87

Beyazgül'e yetki: Urfa turizmi için kredi talep edildi!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un ziyareti sonrası yapılacak düzenleme çalışmaları gündeme geldi. Bıçakçı Mahallesi ve çevresindeki sokak sağlıklaştırma çalışmaları ve Halil-ür Rahman, Balıklıgöl, Eyüp Peygamber Turizm Yolu Projesi için İlbank AŞ'den 36 milyon TL kredi ve 4 milyon TL de hibe kullanılacak.

banner100
Gündem 11.02.2020, 15:52 11.02.2020, 16:13
Beyazgül'e yetki: Urfa turizmi için kredi talep edildi!
banner101

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı ikinci meclis toplantısı bugün gerçekleşti.Toplantı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Kaytan başkanlığında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleşti.


Mecliste ilk olarak gündeme alınan konular oy çokluğu ile ilgili komisyonlara havale edildi.


banner85

İşte gündeme alınan konular:

- Yazılım Şube müdürlüğünün kurulması

- Kuruluş, görev ve çalışma esaslarına dair yönetmelikte değişiklik

İLBANK AŞ'DEN 36 MİLYON KREDİ KULLANILACAK 

- Bıçakçı Mahallesi ve Çevresi Sokak Sağlıklaştırma ve Cephe İyileştirme Projesi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Şanlıurfa'yı ziyareti kapsamında Halfeti ilçesi, Bıçakçı Mahallesi ve çevresinde sokak sağlıklaştırma yapım işim projesi için İlbank AŞ üzerinden kredi desteği sağlanması kararı alındı. Bıçakçı Mahallesi ve çevresi için İlbank AŞ'ye yapılan müracaat ile proje için  6 milyon TL kredi ve 4 milyon TL hibe kullanılacak.

İlbank A.Ş. ile yapılacak sözleşmeler için ise Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e yetki verilmesi oy çokluğu ile karar verildi.

- Halil-ür Rahman, Balıklıgöl, Eyüp Peygamber Turizm Yolu Projesi

Halil-ür Rahman, Balıklıgöl, Eyüp Peygamber Turizm Yolu Projesi için de İlbank AŞ üzerinden kredi desteği sağlandı. Halil-ür Rahman, Balıklıgöl, Eyüp Peygamber Turizm Yolu Projesi için 30 milyon TL kredi kullanılması uygun görüldü.

- Girişimcilere İsot Fidesi Desteği

- Bal Üreticilerine Arı ve Kovan Desteği

Gündem maddelerinin görüşülmesi ile birlikte önerge ile oluşturulan gündem maddeleri de ilgili komisyonlara havale edildi. Görüşülen 12 madde ise İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Meclisin ikinci birleşimi de sona ererken, 3'üncü birleşim için üyeler yarın bir araya gelecek.

Özlem DİKMEN-BİHA

banner53
Yorumlar (0)
banner123