banner14

banner69

banner84

banner87

banner89

Beyazgül'den flaş 'trambüs ve çevik kuvvet' açıklaması!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kentteki çalışmalara değinerek, birçok konuya açıklık getirdi. Beyazgül, Çevik Kuvvet Kavşağı için gün sayıldığını ve trambüs projesinde de son safhada olduklarını kaydetti.

Gündem 13.09.2019, 11:15 13.09.2019, 11:18
Beyazgül'den flaş 'trambüs ve çevik kuvvet' açıklaması!
banner37

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, dün çıktığı ortak yayında önemli açıklamalarda bulundu.

Edessa TV, Güneydoğu TV ve Kanal Urfa ortak yayınında soruları yanıtlayan Beyazgül, kentteki çalışmalara değindi. Beyazgül, Çevik Kuvvetten GAP Vadisine, tasarruftan trambüse birçok konuya da açıklık getirdi.

İşte, Beyazgül'ün konuşmasından öne çıkan başlıklar:

"Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağında asfalt serim çalışmalarımız devam ediyor. Cumartesi günü inşallah tek şerit, birkaç gün sonra ise çift şerit olarak trafiğe açacağız.

Oto Galericiler sitesinde öncelikli olarak asfalt çalışmalarımızı tamamladık. Çevre düzenlemesi yapılıyor. En kısa zamanda taşınma gerçekleşecek.

Seçim sonrası çalışmalarımıza başladık. Karakoyun Köprülü Kavşağında alt geçişlerde asfalt çalışmalarımızı tamamlayarak trafiğe açtık. Kalan kısımlarda çalışmalar devam ediyor.  Proje aslına uygun olarak tamamlanacak.

'TASARRUFA ÖNEM VERİYORUZ' 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında 30 Büyükşehir Belediye Başkanının katılımı ile Cumhurbaşkanlığı külliyesinde önemli bir toplantı gerçekleştirdik.

Büyükşehir Belediyesi olarak 12 bin yıllık tarihi ile dünyanın seyrini değiştiren Göbeklitepe'nin tanıtımına katkı sunmaya devam edeceğiz.

GES projelerine (Güneş Enerji Santrali) önem veriyoruz. Kendi enerjimizi üretmenin gayreti içerisindeyiz. Amacımız enerjiye aktarılan giderleri azaltmak.

GAP Vadisi 4. etapta çalışmalarımız devam ediyor. Yakın bir zamanda halkımızın hizmetine sunacağız.

Büyükşehir Belediyesi olarak tasarrufa önem veriyoruz. Giderlerimizi azaltarak gelirlerimizi arttırmanın gayreti içerisindeyiz. Enerjide ve araç konusunda önemli tasarruf sağladık.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR 

banner85
Büyükşehir Belediyesi ek hizmet binasında (Eski Şanmed hastanesi) yıkım çalışmalarına başladık.

Şanlıurfa fıstığı, ciğer, isot bizim değerimizdir. Bu konuda şehir olarak rakip tanımıyoruz.

Şehrimizin tanıtımına katkı sunacak festivallerimiz devam edecek. Önümüzdeki ay içerisinde Şanlıurfa lezzetleri ve İsot festivalimizi halkımızın katılımı ile gerçekleştireceğiz.

Trambüs konusunda son safhadayız. 63 Ring hattına ek olarak Osmanbey kampüsü güzergahında da yoğunluk durumuna göre sefer düzenleyeceğiz.

SUYA ZAM GELDİ Mİ? 

Sosyal medyada su fiyatında artış olduğu yönündeki söylemler gerçek dışıdır. Su fiyatında artış olmamıştır.

Toplu taşımada hatlarımızı rahatlatma adına 57 adet yeni otobüs aldık. Kısa zaman sonra teslim alacağız ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

Akçakale yolunda alt yapı çalışmalarında sona gelindi. Yakın bir zamanda asfalt çalışmalarına başlayacağız. 50 Metrelik yolu halkımızın hizmetine sunacağız.

Kale eteğinin güneyinde kamulaştırma çalışmalarımızı tamamlayarak yıkım işlemine başladık. Eyyübiye ilçemize çok güzel bir yeşil alan kazandıracağız.

Büyükşehir Belediyesi olarak kadim şehrimiz için büyük bir heyecanla çalışıyoruz. AK Kadrolarımızla birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Çok güzel bir uyum var. Bu birliktelik ilimize hizmet olarak yansıyacak."

BİHA

banner53
Yorumlar (5)
Urfalı zaza 5 ay önce
Tasarruf tan bahsediyorsun ama mesaii bitince binek araçlar her kesin kapısının önünde. Ekstra lar hariç eve gidiş gelişlerin sadece mazot sarfiyatı ayda ne kadar bir hesaplayın.
ARTIK ÇALIŞMA ZAMANI 5 ay önce
SAYIN BAŞKAN AŞAĞI ÇARŞI HAŞİMİYE BÖLGESİ ÖZDİKER PASAJI NE ZAMAN YIKILACAK MEVLEVİHANE CAMİ ETRAFI NE ZAMAN İŞGALDEN KURTULACAK HAŞİMİYE ÇİFTEHAN ARAP MEYDANI KENT MÜZESİNE GİDEN YOL NE ZAMAN PRESTİJ STANDARDI YÜKSEK CADDE KAPSAMINDAN URFA TAŞINDAN GİYDİRİLİP PEYZAJI AĞACIYLA SÜSLENİP ÇİRKİN GÖRÜNTÜDEN KURTARILACAK YILLARDIR BU BÖLGELER KADERİNE TERK EDİLMİŞ URFANIN MERKEZİ YÜRÜRKEN UTANIYOR İNSAN NE YÜRÜMEYE UYGUN NE PEYZAJ NE AĞAÇLANDIRMA NE AYDINLATMA ANLAMINDA TURİZME HİTAP ETMİYOR SİZDEN RİCAM BU BÖLGELERE EL ATIP TARİHİ ARASA HAMAMINIDA MÜZE OLARAK URFAYA KAZANDIRALIM BİR DİĞER KONU HANLAR GÜMRÜK HANI ARTIK KAHVE KÜLTÜRÜNDEN KURTARILMALI YENİDEN RESTORASYONU YAPILIP BÖLGE TURİZMİNE KAZANDIRILMALI TOPÇU HANI ETRAFI İŞGALLERDEN KURTARILIP KİTAP CAFE OLARAK URFAYA KAZANDIRILMALI MİLLET HANI 5 YILDIZLI OTEL OLARAK PROJESİ ŞU AN OLDUĞU GİBİ KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİP URFAYA KAZANDIRILMALI AYRICA KÖPRÜBAŞINDAKİ ALTTA KALAN KÖPRÜ GÜN YÜZÜNE ÇIKARILMALI ETRAFINDAKİ İŞGALLER YIKILMALI ESKİ ŞANMED BİNASI YANINDA BULUNAN YILLARDIR ATIL DURUMDA OLAN TAŞ BİNA KAMULAŞTIRILIP BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ MÜZESİ OLARAK URFAYA KAZANDIRILMALI ALTINDAKİ KÖPRÜ ETRAFI AÇILARAK IŞIKLANDIRILARAK GÜN YÜZÜNE ÇIKARILMALI UÇAKSAVARDAN VALİLİĞE GELEN CUMHURİYET CADDESİ İÇLER ACISI YILLARDIR ACİLEN O BÖLGEDEKİ HATLAR YER ALTINA ALINIP PRESTİJ CADDE KAPSAMINDA URFAYA KAZANDIRILMALI KUZEY BATI ÇEVREYOLU ACİLEN ÇEVİK KUVVETLE BİRLİKTE AÇILMALI YOKSA ÇEVİK KUVVET TEK BAŞINA AÇILMASI TRAFİĞİ RAHATLATMAZ ARTIK ATAK ZAMANI SAYIN BAŞKAN KADROLARINIZI HIZLANDIRIN URFA İÇİN KAFA YORMA ZAMANI BULVAR VE YOLLARDA AĞAÇLANDIRMA VE PEYZAJ YETERSİZLİĞİ GÖZE ÇARPIYOR GÖRSEL OLARAK ÇOK ÇİRKİN GÖRÜNTÜ OLUŞTURMAKTA LÜTFEN AĞACA SUYA PEYZAJA ÖNEM VERELİM ŞEHİRDE BATI İLLERİNDE VAR OLUP BİZDE OLMAYAN SÜS HAVUZLARI KASKATLI HAVUZLAR SU DONATILARI EKSİKLİĞİ MEVCUT LÜTFEN ÖNEM VERELİM SAYIN BAŞKAN ÖNEMLİ KONULAR BUNLAR GAP VADİSİ 5. ETAP 6 ETAP. KENT ORMANI ZEYTİN DALINA GELEN İKİNCİ ŞERİT VE GAP VADİSİNE GİDEN YOL AYDINLATMALARI NE ZAMAN YAPILACAK ..
urfa123 5 ay önce
sayın başkanım çevik kuvvet carrefoursadan giderken karaköprüyü gap vadisine bağlayan yol bir an önce bitirilmeli.vatandaş gidip 2. otuzbeşten dönüp yine gap vadisi yoluna çıkmaya çalışıyor.bayağı kaza riskleri oluyor trafik gereksiz bir şekilde yoğunlaşıyor
özel 5 ay önce
karkaöprü -bağlarbaşına çevre yoluna çözüm ordan yol açılsın
KARAKÖPRÜLÜ 5 ay önce
SENDEN HİÇ BİR ŞEY ÇIKMAZ BAŞKAN!