banner114

banner87

Bakanlık’tan önemli açıklama: Devam edilecek…

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında ABD ile yürütülen ortak kara devriyesine dair bilgiler paylaşılarak havadan ve karadan ortak devriyelere önümüzdeki günlerde devam edileceği duyuruldu.

banner100
Gündem 08.09.2019, 13:10 08.09.2019, 15:36
Bakanlık’tan önemli açıklama: Devam edilecek…
banner101

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"5-7 Ağustos tarihlerinde ABD heyetiyle varılan mutabakat çerçevesinde Güvenli Bölge’nin tesisine, belirlenen takvim çerçevesinde planlandığı gibi devam edilmektedir. 

banner85
Suriye’nin kuzeyinde Fırat’ın doğusunda Güvenli Bölge tesisine yönelik olarak Birleşik Müşterek Harekat Merkezi Şanlıurfa Akçakale’de 12 Ağustos 2019 tarihinde faaliyete geçmiş, 14 Ağustos 2019’da İHA keşif uçuşları başlamıştır. 21 Ağustos tarihinden itibaren Güvenli Bölge Birinci Aşama faaliyetlerine geçilerek  24 ve 29 Ağustos ile 5 Eylül tarihlerinde müşterek hava keşif faaliyeti icra edilmiştir. Planlanan takvime uygun olarak, TSK ve ABD personeli, kara araçları, helikopter ve İHA’ların iştirakiyle ilk müşterek kara devriyesine bugün saat 09:17’de Akçakale’nin güneyinde, Suriye tarafında başlanmış ve planlandığı gibi faaliyet 12:51’de sona ermiştir.

Güvenli Bölge’nin tesisine yönelik faaliyetlerin dikkat ve hassasiyetle denetlenmesi, arazideki uygulamaların yerinde görülmesi ve takvime uygun ilerlenmesi maksadıyla havadan ve karadan ortak devriyelere önümüzdeki günlerde devam edilecektir.

Suriye’nin kuzeyi Fırat’ın doğusunda teröristlere ait barınak, sığınak ve tahkimatın imha edilmesi, ellerindeki ağır silahların toplanması, teröristlerin bölgeden çekilmesi ve sonrasında Suriyeli kardeşlerimizin evlerine dönmesi için gerekli koşulların oluşturulmasını sağlamak  maksadıyla ortak faaliyetler planlandığı şekilde gecikmeye meydan vermeden sürmektedir."

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (4)
Şanlıurfa'lı 6 ay önce
Allah aşkına bu devriyeyi Türk Silahlı Kuvvetleri ile Özgür Suriye Ordusu tek başına yapamıyor mu?Kala kala illa ABD köpekleri ile mi yapıyorsunuz?Bu domuzlara güven mi olur?Irak'ı ne hale getirdiler... Silah satmak uğruna görüyoruz bazı ülkeleri nasıl sömürdüklerini...Allah cezasını versin bu şerefsiz köpeklerin. defol git!İslam coğrafyasında adalet getirmek sana mı düştü?pezevenkler.
Sinan 6 ay önce
Müslüman ülkesinde Amerika bayrağı ne kadar acı Allah'ım kopsun kıyamet yeter artık
Yalan 6 ay önce
Neyin devriyesi lanet olsun amerikaya
Ekin pekin 6 ay önce
Terörist pkklilari fazla uzakta aramiyalim çünkü bu terortsler hemen yanibaşimizda akcakale suriye sinirinda Abdin korumasi altinda gözü gibi besliyor
banner123