banner14

banner69

Afrika değil, Urfa! Hiçbir denetim yok

Şanlıurfa’da belediyelere ait mezbahaler olmayınca vatandaş kurban kesimi için hijyensiz ortamı tercih etti. Kasaplıkla alakası olmayan kişiler tarafından kurbanlıkların kesildiği yer ise adeta Afrika ülkelerini andırdı.

Gündem 12.08.2019, 14:01 12.08.2019, 17:55
2200
Afrika değil, Urfa! Hiçbir denetim yok
banner37

Şanlıurfa’da bayram manzaraları Afrikayı’yı da geride bıraktı. 
 Kentte bayramın ilk gününden başlayan kurbanlık telaşı, vatandaşları sardı. Kurban Pazarı’ndan aldıkları kurbanlıkları yakın bölgede kesmek isteyen çoğu vatandaş, Kurban Pazarı'nın yanında yer alan boş araziyi tercih etti.
 Belediyelere ait mezbahanelerin olmaması nedeniyle vatandaşlar hijyensiz kesim alanlarını tercih etti. Kurbanlıkların kesildiği bölgede hijyenin yanı sıra bir de kurbanlıkları kasaplıkla alakası olmayan kişilerin kesmesi, Afrika ülkelerini andırdı.

 HİÇBİR GÖREVLİ YOK 

Hayvan pazarında dini vecibelerin yerine getirilmeden yapılan kesimler için hiçbir görevlinin olmaması ise tepkileri topladı. Denetimsiz yapılan kesimler için vatandaşlar, yetkilileri göreve davet etti.
 Öte yandan, milyonların harcanarak belediye tarafından yapılan mezbahane ise çürümeye bırakıldı.

BİHA

banner53
Yorumlar (5)
Mevlut Uşak 4 ay önce
Devletin personelleri nerededirler s.urfa da gelişmeye yüz çevirmiş bu il de kurumlara dışarıdan yöneticiler eğiticiler v.s gelmesi şart yoksa seneler geçse de çalıcı ve devletin kurumlarını yıpratmaya devam ederler. !!!
Cihan durmaz 4 ay önce
Fırat Nehri piklandaki manzara içler acısı manavi degeri yüksek ziyaretlerin yanda kurban kesimi yapmak içler acısı VS vs ne yazık ki bu memleketi yönetecek adam yok ben kendim fikrimdir belediyer kalsın şehrin valisi kaymakamı işi ne onlar yönetsin seçilen degil atanan yönetsin eger mevcut yöneticilerden bin kat daha iyi yönetirler
Sandık 4 ay önce
Oy zamanı geldimi proje yapar ondan sonra utanmadan gezinirler
Yoyo 4 ay önce
Afrika insan degilmi bu nasıl bir başlık bu nasıl bir içerik. Afrika dediğin hiç olmazsa yer yil on spor dalında dünya geneli sporcu çıkarıyor senin memleketin ne çıkarmis birde afrikayi beğenmiyor
Sezen ipek 4 ay önce
Bu gidişle her sene kurban bayramları böyle geçecek birileri şu işe kalıcı bi çözüm bulmalı ama el atan yok denecek kadar az
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?