banner114

banner87

Eyyübiye’den gençlere kitap desteği!

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Eyyübiye Belediyesi Gençlik Merkezleri ve Kitap Otağı’na gelen öğrencilere, kaynak kitap desteğinde bulundu.

banner100
EYYÜBİYE 23.11.2019, 13:57
Eyyübiye’den gençlere kitap desteği!
banner101

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, eğitim alanında desteklerini sürdürüyor. Bu kapsamda Eyyübiye Belediyesi Gençlik Merkezleri ve Kitap Otağı’na gelen YKS sınavına hazırlanan öğrencilerle bir araya gelen Kuş, öğrencilere kaynak kitap desteğinde bulundu. Eyyübiye Belediyesi Kitap Otağı’nda düzenlenen programa katılan ve gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Kuş, öğrencilerle tek tek ilgilenip, istek ve taleplerini sordu. Kuş’a eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür eden öğrenciler, kaynak kitaplarını Kuş’un elinden aldı. Geleceğimizin teminatı olan gençliğe yönelik yatırımlarının devam edeceğini belirten Kuş, “Eyyübiye gençliğine ve eğitimine katkı sunmayı sürdüreceğiz” dedi.
 

banner85


Gençlik Merkezleri ve Kitap Otağı’nı dershane formatına da dönüştürdüklerini belirten Kuş, “Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim geleceklerimizdir. Bizler 1 Nisan’dan önce ismimizin açıklandığı gün itibari ile her platformda Eyyübiyeli çocuklarımıza ve gençlerimize pozitif ayrımcılık yapacağımızı ifade etmiştik. Bu noktada Eyyübiyeli kardeşlerimize bir vaadimiz vardı gerek gençlik merkezlerimizi gerekse Ak Evleri’mizi dershane niteliğine kazandıracağız demiştik.  2 ay önce bunun adımlarını atarak sınıflar oluşturduk. Gerek Milli Eğitim gerekse Halk Eğitim ile ortaklaşa çalışarak destek aldık. Bu destek neticesinden sonra Belediyemizin de bünyesinde bulunan öğretmenlerimizin katkıları ile dershanemizi kurduk. 100’e aşkın öğrencimize eğitim vermekteyiz. İnşallah önümüzdeki dönem öğrenci sayımız da artacak, sınıflarımız da artacak, öğretmen sayısını da arttıracağız. Eyyübiye eğitimine ciddi manada katkı sağlayacağız. Eyyübiye Belediyesi olarak nasıl çocuklarımıza sahip çıkıyorsak Türkiye’deki bütün Belediyelerin çocuklarımıza sahip çıkması gerekir. Ben buradan Türkiye’deki bütün Belediyelere eğitim anlamında çocuklarımıza destek vermeye davet ediyorum” dedi.

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
banner123