banner114

banner87

Eyyübiye'de bir mahalle diken üstünde yaşıyor

Eyyübiye’de bir ilkokul yanında bulunan yüksek gerilim hatları ve trafosu adeta ölüme davetiye çıkarıyor. Mahalle sakinleri adeta diken üstünde yaşıyor.

banner100
EYYÜBİYE 14.11.2016, 13:45 14.11.2016, 13:45
Eyyübiye'de bir mahalle diken üstünde yaşıyor
banner101

 

 

 

 

Eyyübiye Selçuklu Mahallesi 3624 ve diğer sokaklarda bulunan ve evlerin hemen bir iki metre üstünden geçen yüksek gerilim hatları, binlerce mahalleli için büyük tehlike arz ediyor.

Gün geçtikçe enerjiye daha da fazla ihtiyaç duyar hale geldik. Haliyle bu durum yüksek gerilim enerji hatlarının da artmasına yol açtı. Bir de nüfus arttıkça iyiden iyiye bu hatların altına kolaylıkla imar mevzuatına uymayan yapılaşma başladı. Bu yapılaşmaya Eyyübiye'de de rastlamak mümkün.

banner85
 

Selçuklu Mahallesi 3624 sokaktan geçen yüksek gerilim hatları adete ölüme davetiye çıkarıyor. Mahallenin tepesinde bulunan ve birçok evin üstünden geçen yüksek gerilim hatları mahalle sakinlerinde endişeye yol açıyor. Daha öncede yüksek gerilim hattına kapılıp yaralananların olduğunu belirten mahalle sakinleri "Yetkililer bu tehlikenin farkında değil mi? Bu hat bir an önce başka bir yere taşınsın" diyerek duruma tepki gösterdi.

 

TRAFO OKULUN HEMEN YANINDA

 

Yüksek gerilim hatlarının bağlı olduğu trafo ise mahallede bulunan okulun hemen yanında yer alıyor. Çocukların okula yollayan mahalle sakinleri adeta diken üstünde yaşıyor. Yetkililerin soruna çözüm bulması bekleniyor. 

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (1)
Ahmet kaya 8 ay önce
Seçim zamani geldikinde herkes bize soz verir hama ne yaziki kimse süzunde bulunmiyor
banner123