banner114

banner87

Arınç, Eyyübiye’de Kuş ile görüştü

22. Dönem TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’u ziyaret etti.

banner100
EYYÜBİYE 29.11.2019, 17:55
Arınç, Eyyübiye’de Kuş ile görüştü
banner101

Bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, beraberinde AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’u ziyaret etti. Kuş’un Eyyübiye ile ilgili çok güzel projelerinin olduğunu belirten Arınç, Kuş’u tebrik etti. Eyyübiye ilçesinin müstesna bir ilçe olduğunun altını çizen Arınç, seçimlerde alınan oyun Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu belirtti.
 


 

banner85
Kuş’u başarısından dolayı tebrik eden 22. Dönem TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, şu sözlere yer verdi:

“Şanlıurfa’yı ziyaretim sırasında sabah Büyükşehir Belediyemizi ziyaret etmiştim, şimdi değerli dostumuz arkadaşımız Mehmet Kuş beyefendiyi Cuma namazı sonrasında ziyaret ettim. Kendilerini tebrik ettim. Seçimlerdeki büyük başarısından dolayı. Çünkü Eyyübiye’de alınan sonuç; Türkiye ortalamasının çok çok üzerinde, yüzde 70’leri geçen yüzde 75’lere yaklaşan sonuç. Nüfusu 500 bin 600 binleri bulan neredeyse bu ilçede kazanmış olmak böyle soylu bir ailenin mensubu olarak Mehmet Kuş kardeşimize nasip oldu. Bir AK Partili olarak bundan gurur duyduk ve kendilerine başarılar diliyorum.  Tabi 2014’te Büyükşehir statüsüne girmek ile Şanlıurfa 2 tane merkezde ilçe kurdu. Haliliye ve Eyyübiye. Bunlardan Haliliye ve Eyyübiye’nin ihtiyaçları var, imkanlarını gözden geçirdik ve sayın başkanımızın yapmak istedikleri önünde çok büyük projeler var. Bunlar için şüphesiz belediyelerimizin desteğe ihtiyacı var. Geçmişten kalan borçlar söz konusu. Şüphesiz bu borçların ödenmesi yeni kaynaklar bulunması ve belediyenin iş yapar hale gelmesi, toplumdaki sorunların çözülmesi için gayret geniş düşünceleri ile geniş projeleri ile ne yapmak istediklerini de konuştuk. İnşallah başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Rahmetli pederleri ile de parlamentoda bir dönem birlikte olmuştuk. O da çok müstesna bir insandı, hepimizin saygı duyduğu edebi ile ahlakı ile hepimizin gıpta ettiği bir insandı. Mustafa Kuş’un evladı olarak Mehmet beyin de aynı asaleti devam ettirdiğini biliyorum. İl Başkanımız ile beraber Şanlıurfa’mızın konularını birlikte görüşüyoruz.  Şanlıurfa tarihten bu yana hakikaten dünyanın göz bebeği olacak bir ilimiz. Bugünkü halinden çok daha iyi olması lazım. Kültürde, turizmde, eğitimde belki yeni yeni gelişecek olan sanayide burada yaşayan 2 milyon insanın daha huzurlu, daha mutlu ve refahın daha fazla artması lazım. Bunlar olacak. Şanlıurfa’ya bu yakışır. Peygamberler şehri olmanın ötesinde binlerce yıl öncesinden bir tarih, kültür var burada. İnşallah başkanımızın ve büyükşehir belediye başkanımızın ve tabi seçimlerde alınan en barılı sonuç Şanlıurfa’dadır. Bütün ilçeler 1 veya 2 si hariç alınan büyük oy nispeti ile kazanılmıştır. Hepsinin başında dirayetli başkanlarımız var. İnşallah başarılı olacaklar. Bizler de onlara Ankara’da maddi ve manevi katkı sunacağız.”

BİHA

banner53
Yorumlar (9)
Urrfalı 3 ay önce
Bu adamın çoh etrafında gezmeyin yakında kuruldan şutlar reis
Urfalı 3 ay önce
Başka memlekette admın yüzüne bahmilar bizimkiler yere göğe suğdıramadı ferö sevici arıncı
Hasso 3 ay önce
Yüz vermeyin fetö sevici bu adama kuş seni de uçururlar soyna
Reis sever 3 ay önce
BAheddin anladık toysan bari bu kader toy olma ne işiy var arıncın etrefinde gezisen adamın gendine heyri yoh. Öekirge bir sıçrar iki sıçra piyangodan başkan oldiy bari olduğuy yerde otur
Ferit 3 ay önce
Arkadaşini soyle senin kim oldugunu söyliyim.ha reis ha arinç ikiside ayni tas
Hasso 3 ay önce
Oglum memleketin cılkı çıkmış kim takar akp lileri herkes kendi hesabini verecek.ölüm var ahiret var hesap var
İbrahim Halil Demirel 3 ay önce
İnşaAllah diyor bu samimi yaklaşımınızdan dolayı sayın Bülent Arınç Ağabeyime çok çok teşekkür ediyor nefes alıp verdiği sürece sağlık sihhat ve afiyette olmasını yüce Mevladan niyaz ediyorum sayğılarımla
Ensari 3 ay önce
 Peygamberler şehri olmanın ötesinde binlerce yıl öncesinden bir tarih, kültür var burada..
Bu ne demek ya. Ne kadar cahilce soylenmis müslüman a yakışmıyor bir söz. Peygamberlerden önce kültür mü olur. Tarih mi olur. En son Adem as.a varır. Onun ötesi varmı. Ve ya daha mı önem li.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner123