banner14

banner69

Ziraat Sigorta ve PTT şubeleri ucuz trafik sigortası mı yapıyor?

Sosyal paylaşım sitelerinde Ziraat Bankası ve PTT şubelerinde uygun fiyatlı trafik sigortası yapıldığı ile ilgili iddialar dolaşıyor. Ziraat Sigorta ve PTT ucuz trafik sigortası yapıyor mu? İşte detaylar…

Ekonomi 23.08.2016, 06:13 23.08.2016, 06:13
1552
Ziraat Sigorta ve PTT şubeleri ucuz trafik sigortası mı yapıyor?
banner37

Birkaç gündür sosyal paylaşım sitelerinde Ziraat Bankası ve PTT şubelerinde uygun fiyatlı trafik sigortası yapıldığı ile ilgili iddialar dolaşıyor. Bu iddiaların kaynağı ise, diğer şirketlerin 659 TL trafik sigortası fiyatı çıkardığı aracına Ziraat Sigorta’dan 301 TL’ye sigorta yaptırdığını söyleyen ve poliçesinin fiyatlandırma kısmına ait görseli kendi hesabından paylaşan bir Facebook kullanıcısı. Kullanıcının paylaştığı trafik sigortası poliçesine ait görsel, çok kısa bir süre içinde binlerce Facebook kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Peki gerçekten Ziraat Sigorta ve PTT ucuz trafik sigortası yapıyor mu? İşte detaylar…

Otomobil sahipleri için adeta bir külfet haline gelen zorunluk trafik sigortası fiyatları gündemden düşmüyor. Sürücüler 1500 TL’yi aşan trafik sigortası fiyatları karşısında, bu duruma yetkililer tarafından biz çözüm getirilmesini çaresizce bekliyorlar. Hükümet yetkilileri zaman zaman zorunlu trafik sigortası fiyatları konusunda çalışmalar yapıldığını ve konunun en kısa sürede hem otomobil sahiplerini, hem de sigorta şirketlerini memnun edecek şekilde çözüleceğini beyan ediyorlar. Ancak bugüne kadar atılmış herhangi bir somut adım bulunmuyor.

 

 Ziraat Sigorta ile PTT Şubeleri ucuz trafik sigortası mı yapıyor?

Öncelikle Facebook’ta dolaşan iddianın gerçek olduğunu, yani ilk paylaşımı yapan kullanıcının kendi aracına Ziraat Sigorta’dan 301 TL’ye trafik sigortası yaptırdığını belirtelim. Ancak bu kullanıcının aracının bir otomobil değil, bir motosiklet olduğunu da ekleyelim. Kısacası şu anki şartlarda Ziraat Sigorta da dahil hiçbir sigorta şirketi, 301 TL’ye bir otomobil için zorunlu trafik sigortası yapmıyor. Daha doğrusu yapamıyor diyelim. Çünkü zorunlu trafik sigortası konusunda serbest bırakılan sigorta şirketlerinde şu an bir otomobil için en düşük trafik sigortası primi 400 TL’den başlıyor. Ziraat Sigorta da diğer sigorta şirketleri gibi özel bir kurumdur. Bu nedenle Ziraat Sigorta’da trafik sigortası konusunda diğer şirketlere göre standart bir indirim söz konusu değildir.

PTT Sigorta’ya gelince; PTT Sigorta Ziraat Sigorta gibi bir sigorta şirketi değildir, aracı bir şirkettir. PTT Sigorta, Türkiye’de faaliyet gösteren 9 sigorta şirketi ile anlaşmalı olarak çalışmakta ve bu 9 şirketin trafik sigortası fiyatlarını tek ekranda otomobil sahiplerine sunmaktadır. Otomobil sahipleri bu fiyatlar arasından kendilerine en uygunu seçerek araçlarına sigorta yaptırabilmektedir.

Kısacası Ziraat Sigorta ve PTT şubelerinde ucuz trafik sigortası yapılıyor iddiası yalnızca bir söylentidir ve her aracın sigortası ruhsat sahibine, risk durumuna ve aracın plakasının bulunduğu şehre göre değişiklik göstermektedir. (Kaynak: Habersırası)

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?