banner14

banner69

Viranşehirli kadınlara iş imkanı!

Viranşehir Kaymakamlığı Becerikli Kadınlar Merkezinde kadınlara yönelik meslek edindirme kursları devam ediyor.

Ekonomi 05.11.2019, 17:19 05.11.2019, 17:25
158
Viranşehirli kadınlara iş imkanı!
banner37

Hürriyet Mahallesinde Kaymakamlık Proje Ofisi bünyesinde faaliyet yürüten Becerikli Kadınlar Merkezi Tekstil Atölyesini, İlçe Kaymakamı Ömer Dereci'nin eşi Mediha Dereci ziyaret etti. Becerikli Kadınlar Merkezinde incelemelerde bulunan Mediha Dereci, yürütülen faaliyetler hakkında Kaymakamlık Proje Ofisi Koordinatörü Fethi Üncal'dan bilgi aldı.

Viranşehir'deki kadınların meslek eğitimi alarak ekonomik hayatta aktif olmalarını çok önemsediğini ifade eden Mediha Dereci, bu amaçla birçok sosyal projede yer aldığını kaydetti.
 


 

banner64
MEZUNLAR KISA BİR SÜRE SONRA İŞE BAŞLAYACAK
Hürriyet Becerikli Kadınlar Merkezi Tekstil Atölyesinden mezun olan kadınların tekstil fabrikasında çalışmaya başlayacaklarını kaydeden Mediha Dereci, “Emek yoğun sektörlerde mesleki eğitim almış ara elemana çok ihtiyaç duyuluyor. Bu ihtiyacın giderilmesi amacı ile kaymakamlığımız bünyesinde kurulan tekstil atölyesinde bayanlar tekstil fabrikası şartlarında eğitim görüyor. Buradan mezun olan bayanlar 15 gün içinde faaliyete başlayacak olan tekstil fabrikasında işe başlayacaklar. Viranşehir şartlarında düşünüldüğünde, mesai kavramı içerisinde sigortalı bir şekilde kadınların iş bulabilmesi ve aile ekonomisine katkıda bulunabilmesi çok önemli bir durum” ifadelerini kullandı.

 


 

YENİ İSTİHDAM ALANLARI İÇİN ÇALIŞMA VAR
Viranşehir'de işsizliğin önemli bir sorun olduğunu belirten Dereci, Viranşehir Organize Sanayi Bölgesinde yeni istihdam alanlarının açılması için eşi Kaymakam Ömer Dereci'nin mesai harcadığını belirterek, “İnşallah yakın zamanda Viranşehir halkına güzel müjdeler verilecektir. Eşim Ömer Dereci, Viranşehir'de yeni istihdam alanlarının açılması için gayret sarf ediyor. Bu gün burada gördüğümüz manzara yürütülen faaliyetlerin ne kadar olumlu sonuçlar verdiğini gösteriyor. Her gün tarlalara giderek yevmiye ile çalışan kadınlarımız tekstil atölyesinde meslek öğreniyor. Bu bizi çok mutlu ediyor. Viranşehir'deki tüm kadınlar bizim için çok değerlidir. Onların da daha iyi daha müreffeh daha insanca bir hayat yaşamaya hakları var. Ben Viranşehirli kadınların her zaman yanında ve destekçisi olmaya çalışacağım. Bizlere gösterdikleri sevgi, verdikleri değer yüreğimizi ısıtıyor” sözlerine yer verdi.

Dereci, teksil atölyesini ziyaret ettikten sonra Hürriyet Becerikli Kadınlar Merkezinde faaliyete devam eden kuaförlük, elle makine nakşı, okuma yazma ve Kur’an kurslarında incelemelerde bulundu. Dereci, ziyaretin ardından Becerikli Kadınlar Merkezinde görevli usta öğreticilere gayretlerinden teşekkür ederek merkezden ayrıldı.

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?