banner114

banner87

Urfalı Büyükelçiden işadamlarına önemli çağrı!

Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Şanhay’da düzenlenecek ‘Çin Uluslararası İthalat Fuarı’ ve Çin-Türkiye ilişkilerine yönelik değerlendirmelerde bulunarak Türk işadamlarına çağrıda bulundu.

banner100
Ekonomi 04.11.2019, 09:27
Urfalı Büyükelçiden işadamlarına önemli çağrı!

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Çin’in finans kenti Şanhay’da 5-10 Kasım 2019 tarihinde ikincisi düzenlenecek olan “Çin Uluslararası İthalat Fuarı” (CIIE) ve Çin-Türkiye ilişkilerine yönelik değerlendirmelerde bulunarak Türk işadamlarına seslendi. Büyükelçi Önen, Türk iş adamlarının Çin pazarından korkmamalarını, ürünlerini Çin'e satmalarını istedi.

Önen, “Her zaman ‘Çin’den artık alma değil, satma zamanı olduğunu’ dile getirdik. İşadamlarımız için şu anda bunun en iyi zamanlamalarından birini yaşıyoruz. Gelin ürünlerinizi Çin'e satın, Çin pazarından korkmayın. Burada başarılı olmak istiyorsanız uzun soluklu olmanız gerekiyor. Aynı zamanda yerel olmanız gerekiyor. Hem çok kaliteli ürünlerimiz var hem de bu ülkenin ithal ürünlere karşı daha fazla olan bir meyli var. Türkiye’den Çin'e tarım ürünleri ihracatı konusunda kiraz, su ürünleri, Antep fıstığı ihracatının önü açıldı ve süt ürünleri, narenciye ve nar gibi taze gıdaların da önü açılacak. Hem ticaretin hem de siyasetin Doğu’ya doğru kaydığı için Türkiye de ‘Yeniden Asya’ açılımı yaptı. Biz de doğal olarak Çin ile ilişkilerimizi geliştirmekten daha tabii bir şey olmadığını görüyoruz” diye konuştu.

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
banner123
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?