banner14

banner69

Üreticiler dikkat! Satılmayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacak

Et ve Süt Kurumu Kurban Bayramı dolayısıyla üreticiler tarafından pazara getirilen ancak satılamayan kurbanlıkların kurum tarafından alınacağını duyurdu. İşte satın alınacak kurbanlıkların alım fiyatı...

Ekonomi 13.08.2019, 12:29
1050
Üreticiler dikkat! Satılmayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacak
banner37

Ülke- genelinde yetiştiricilerimiz tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla kurban pazarlarına getirilen ancak yetiştiricilerimizin elinde kalan kurbanlık hayvanlar, ET ve Süt Kurumu tarafından satın alınacak.

Konuya dair kurumdan yazılı açıklama geldi. Açıklamada hayvanların alım fiyatı ayrıntılarıyla belirtildi. İşte kurum tarafından duyurulan kurbanlık alım fiyatları:

"Canlı ağırlık ortalaması 400 kg ve üzeri, besi kondisyonu yüksek, erkek sığırların, canlı tartımlarından % 8 tokluk firesi düşülecek, elde edilen ağırlık 17,00 ₺ ile çarpılarak fiyatlandırılacaktır. Canlı ağırlık ortalaması 320-399 kg arası besi kondisyonu yüksek,  erkek sığırların, canlı tartımlarından % 8 tokluk firesi düşülecek, elde edilen ağırlık 16,00 ₺ ile çarpılarak fiyatlandırılacaktır. II. ve III. kalite dişi kesimlik sığırlar ise canlı olarak alınmayıp, Kurumumuz mevcut cari alım kriterleri ve fiyatları ile satın alınacaktır. Küçükbaş hayvanlarda tokluk firesi düşülmeksizin toklular 14,00 ₺/canlı kg koyunlar 12,50 ₺/canlı kg keçiler ise 10,00 ₺/canlı kg fiyat üzerinden satın alınacaktır."

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?