banner14

banner69

Tiryakilere önemli haber: Yeni dönem başlıyor!

Tüm tütün mamullerinde standart paket dönemi başlıyor. Paketlerin üzerindeki kamu spotu resimleri ve yazıları da değiştirildi.

Ekonomi 04.12.2019, 12:58 04.12.2019, 13:06
646
Tiryakilere önemli haber: Yeni dönem başlıyor!
banner37

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan “Tütün mamullerinde düz ve standart paket” uygulaması yarın başlıyor. Mevcut sigaraların satışı 5 Ocak 2020 tarihine kadar devam edecek ve 5 Aralık gününden itibaren eski marka sigaralar üretilmeyecek. Standart paket uygulaması ile paketlerin çeşitli renklerinden ve tasarımlarından kaynaklanan çekicilik ve yanıltıcı özelliğinin kaldırılmasıyla beraber sağlık uyarı mesajlarının caydırıcı etkisinin arttırılması hedefleniyor.

Yeni düzenleme ile tütün mamulleri paketlerin rengi, “Pantone 448 C Mat” bitişli tek renk olarak belirlendi. Marka, ayırt edici ibare ve diğer zorunlu bilgilerin yazım şekli, rengi, konumu standart hale getirildi, markanın logosu ve simgesi kaldırıldı.

CAYDIRICI RESİM VE MESAJLAR OLACAK

Sigara tiryakileri için mevcut paketlerin üzerinde bulunan caydırıcı resim ve mesajlar, yeni sigara paketlerinin üzerinde 14 yeni resim ve mesajla yer alacak.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?