banner14

banner69

Şanlıurfa'da yeni vergi dairesi hizmete giriyor!

Şanlıurfa’da Göbeklitepe Vergi Dairesi adıyla hizmete girecek olan yeni birim süreksiz yükümlülüklere ait iş ve işlemleri yerine getirecek.

Ekonomi 14.11.2019, 15:23
740
Şanlıurfa'da yeni vergi dairesi hizmete giriyor!
banner37

İş yükü sürekli artan, daha hızlı ve daha kaliteli bir hizmet vermeye çalışan Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanlığı bünyesinde Göbeklitepe Vergi Dairesi Müdürlüğü adı altında yeni bir dairenin önümüzdeki günlerde hizmete girmesi bekleniyor.

Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanlığı, süreksiz yükümlülüklere ait iş ve işlemlerin il merkezinde bulunan Topçumeydanı ve Şehitlik Vergi Dairesi Müdürlükleri tarafından yerine getirildiğini, söz konusu vergi dairelerinin iş yükünün fazla olması nedeniyle mükelleflere yönelik etkin ve verimli hizmet sunulamadığını belirtilerek, "Göbeklitepe Vergi Dairesi Müdürlüğü" adıyla bir süreksiz vergi dairesi müdürlüğü kurulmasını talep etti.

Şanlıurfa Vergi Dairesi Başkanlığının bu talebini değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı talebi uygun buldu. Geçtiğimiz Eylül ayında uygun görülen ve onay verilen Göbeklitepe Vergi Dairesi Müdürlüğü’nün önümüzdeki günlerde faaliyete geçmesi bekleniyor.

Hüseyin ÖZKAN/AJANS URFA

banner53
Yorumlar (2)
Urfalı zaza 1 ay önce
Çevik kuvvet kavşağı kaplumbağa hızı ile ilerliyor. İkisini aynı anda yapmaya çalışmak vatandaşı iki noktada mağdur etmektir. Birini durdurup diğerini hızlı bir şekilde bitirin bari.
Ali 1 ay önce
Yeşil alan istiyoruz.Büyük çaplı ağaçlandırma LAZIM PEYGAMBERLER ŞEHRİ Nİ YEŞİL GÖRMEK ISTIYORUZ
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?