banner114

banner87

Netleşti... Şanlıurfa’da toplu taşımaya zam geliyor

Şanlıurfa'da toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar yeni eğitim öğretim yılından itibaren zamlı ücretlerle yolculuk yapacak. Karar yetkililer tarafından resmi olarak duyurulmadı ancak doğrulandı.

banner100
Ekonomi 31.08.2019, 12:20 31.08.2019, 12:28
Netleşti... Şanlıurfa’da toplu taşımaya zam geliyor
banner101

Şanlıurfada yeni eğitim dönemi, tüm vatandaşları ilgilendiren zam kararı ile geldi.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), toplu taşıma ücretlerinde zam yapma kararı aldı. Kararın yeni eğitim öğretim yılından itibaren uygulanması beklenirken, zama ek olarak ikinci binişlerde ise yüzde 50 indirim olacağı öğrenildi. 

banner85
Yetkililer konuya dair henüz resmi açıklama yapmadı ancak zam kararı doğrulandı. 

Tahmini zamlar ise şöyle:

Öğrenci 1,25'ten 1,50 TL'ye, öğretmen 1,50 TL'den 2 TL'ye, tam 1,75'ten 2,25 TL olacak.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (36)
AHMET SAĞIR 6 ay önce
Yazıklar olsun!Kilometreye vurulduğunda Türkiyenin en pahalı toplu taşıma ücreti zaten kentimizde halktan alınıyor. Bu zam da neyin nesi…Allah gözünüzü doyursun.Ülkenin en büyük üçüncü kenti İzmir de,CHP’li Belediye başkanının almış olduğu kararla İzmir’in neresinden binersen bin aktarmalı araçla gideceğin ikinci bir semte ücretsiz ulaşım imkanı halka sunarken ÇAĞDAŞ KENT ÇAĞDAŞ ULAŞIM sloganıyla yola çıkan Peygamberler Şehri Şanlıurfada sadece Balıklıgöl’e ücretsiz imkanı sunuluyor O’da balık istifi yolculukla…Batsın! sizin böylesi Çağdaş kentiniz, çağdaş ulaşımınız.Yaptığınız bu hizmetle halka, Şanlıurfa’lı hemşehrilerime hizmet yaptığınızı mı sanıyorsunuz? Sizin bu yaptığınız hizmet değil, fırsatçılıtır, ticarettir. Kadı ki bir çok metropol şehirde toplu taşımlar zarar ettikleri halde halka hizmet amaçlı yapılır Şanlıurfa da ise mevcut kafa ile ancak kâr amaçlı yapılır.Hele bir halkın sesine kulak verin. Halk toplu taşımadan ne gibi hizmet talep ediyor.Çevre illerimizde birçok kenti gezdim ve bu kentlerde başta hastaneler olmak üzere şehirler arası otobüs terminaline her semtten toplu taşıma araçları hizmet verir. Zam yapmayı biliyorsunuzda neden bu hizmeti halka sunmuyorsunuz. Bizim diğer kentlerden ne eksiğimiz var ki bu zulmü hemşehrilerimize yaşatıyorsunuz.
Muhammed ipar 6 ay önce
Yuh artık...En uzun mesafe 1,2 km olan bir şehir insanına az biraz daha fazla zam lütfen
# 6 ay önce
Böylece bedava yapılan günlerin parası çıktı.
63 6 ay önce
Suya da zam yapıldı ulaşıma da zam yapıldı zaten elektrik dogalgaz yiyecek içecek ayda bir zamlanir alın size kefenli hizmetkarlar.
Urfa 6 ay önce
Bağlarbaşı karaköprü otobüs hattı ÖZel hastane var.diş hastanesi
İlhanlı 6 ay önce
Ne sizden bi hayır gördük ne ptobüslerden...Nede;yapacağız dediğiniz projelerden..
Hüzun 6 ay önce
Acımadı kıı
harun 6 ay önce
Diyarbakıra gittim geçen ay 1 otobüsle nereye istersen oraya gidebiliyorsun bizde bağlarbaşından sigortaya gitcez yürümekle 20 dakika 2 otobüs değişmeni lazım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner123