banner14

banner69

Millet metroyu-treni kaptı, biz Haşimiye'den dönemedik!

Şanlıurfa'da son yılların önemli gündem maddelerinden biri olan trambüs konusunda maddi durumunu bahane ederek kenti yaya bırakan yüklenici firma, farklı il ve ülkelerdeki projelerine devam ediyor.

Ekonomi 04.11.2019, 13:12 04.11.2019, 13:46
444
Millet metroyu-treni kaptı, biz Haşimiye'den dönemedik!
banner37

Trambüs, Şanlıurfa'da son yıllarda en çok tartışılan konulardan biri oldu. Karşı çıkanlar, destek verenler, olur-olmaz diyenler derken, projenin temelleri atıldı.

Bir önceki dönem Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı olan Nihat Çiftçi'nin hayata geçirmeye çalıştığı proje için yaklaşık 70 milyon lira harcanacağı ve Bozankaya adlı firmanın yüklenici olduğu açıklandı. 

Haziran 2018'de bitmesi gereken proje, 2019'un sonuna gelinmesine rağmen olduğu yerde sayarken, yüklenici firmanın maddi sorunları nedeniyle projeyi tamamlayamadığı duyurulmuştu. 

banner8
Ancak aradan geçen sürede Şanlıurfa'daki projeden çekildiği açıklanan firma, Konya'da metro, Bursa'da ise hızlı tren projelerini hayata geçirdi. Yurtiçindeki projelerin yanı sıra yurtdışında da projelere girişen firma, Romanya'nın Bükreş kentindeki troleybüs projesine giren tek firma oldu. Şanlıurfa'da ise dönemi Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile firma arasında nelerin yaşandığı ve projenin neden askıya alındığı hala gizemini koruyor.

Trambüs konusunda son durum bu şekilde olurken, yaşananlar; millet metroyu, hızlı treni, troleybüsü kaptı, biz ise trambüsle Haşimiye'den dönemedik dedirtti. 

BİHA

banner53
Yorumlar (2)
Urfalı zaza 1 ay önce
Trambüs haşimiyeden dönemedi ama, bazıları köşeyi dönmüş anlaşılan.
Anonim 2 hafta önce
Konyada metro Bursada hızlı tren yok??
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?