banner14

banner69

‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ için toplantı yapıldı

ŞUTSO tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yükümlülükler hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Ekonomi 20.11.2019, 17:05
129
‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ için toplantı yapıldı
banner37

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) tarafından kişisel verilerin korunması ve yükümlülükler hakkında bilgilendirme konferansı düzenlendi. 31 Aralık 2019 tarihi itibarı ile zorunlu tutulacak olan kişisel verilerin korunması kapsamında, şirketlerin alması gereken önlemleri ve uyulmaması halinde uygulanacak cezai ve idari para cezalarını ve gelişen teknolojiyle birlikte, kişisel verilerin ne şekilde kullanılabileceğine ve bu durumun şirketler için nasıl sonuçlar doğuracağına ilişkin konferans düzenlendi.

Kişisel verilere ilişkin mevzuat kapsamında Türk Ceza Kanunu ve ilgili yönetmelik hakkında Avukat M.Sedat Altun ve Hüseyin Kerem Rastgeldi tarafından katılımcılara; Kişisel Verileri Koruma Kanunu Gerekçesi, Kanun Genel İlkeleri, Kanun Açısından Kişisel Veriler, İşlenme Şartları, Kişisel Verilerin Aktarılması ve Yasadan önce toplanmış veriler hakkında da ayrıntılı bilgi verildi. Yoğun katılımın olduğu toplantıda katılımcılardan gelen sorular cevaplandırıldı ve uyumluluk çalışması konusunda da bilgi verildi.

Toplantıya iş dünyası temsilcileri de katıldı.

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?