banner114

banner87

Karaköprü, Şanlıurfalı firma ile anlaştı

Karaköprü Belediyesi atık yağ toplama projesi kapsamında bir atık yağ toplama firmasıyla protokol imzalayarak ilçe genelinde atık yağların toplanarak, hem çevre kirletmesine engel olacak hem de yağların geri dönüşümüyle ekonomiye katkı sağlayacak.

banner100
Ekonomi 10.08.2018, 10:15 10.08.2018, 10:15
Karaköprü, Şanlıurfalı firma ile anlaştı
banner101

Çevre ve doğa temizliğine önem veren ve ilçede geri dönüşüm seferberliği başlatan Karaköprü Belediyesi, ilçedeki atık yağların geri dönüşüme kazandırılarak ekonomiye katkı sağlaması amacıyla Şanlıurfa'da kurulan Green Gap Bitkisel Atık Yağ Geri Kazandırma Firması ile protokol imzaladı. 

Karaköprü Belediyesi adına protokolü Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli imzalarken, Green Gap firması adına Firma Yetkilisi Eylem Zira imzayı attı. Bu protokolle 1 yıl boyunca ilçedeki atık yağlar yetkili firma tarafından toplanacak.

banner85
Konuyla ilgili açıklama yapan Baydilli, Karaköprü Belediyesi olarak çevremizi daha güzel ve temiz tutmak amacıyla bitkisel atık yağlarının toplanması içi protokol imzaladıklarını söyledi. 

 Baydilli, "Geçen yıl ilçemiz sınırlarında atık yağların toplanarak geri dönüşüme kazandırılmasıyla ilgili yabancı bir firma ile anlaşmıştık. Bu yıl Şanlıurfalı bir firma ile anlaştık. Şanlıurfa’mızda böyle girişimcilerin olması bizi ziyadesiyle mutlu etti.  Bizler daha güzel bir çevre ve daha güzel bir ortam oluşturma adına geri dönüşüme çok önem veriyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

AJANS URFA


 

banner53
Yorumlar (0)
banner123