banner114

banner87

İki şehir arasında protokol imzalandı

Trabzon ve Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurullarının desteklediği Trabzon'dan Şanlıurfa'ya Girişimci Kadın Buluşması kapsamında “Kardeş Kurul” protokolü imzaladı.

banner100
Ekonomi 07.08.2019, 15:57 07.08.2019, 16:00
İki şehir arasında protokol imzalandı
banner101

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) AB Bilgi Merkezleri tarafından düzenlenen, Trabzon ve Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurullarının desteklediği Trabzon'dan Şanlıurfa'ya Girişimci Kadın Buluşması kapsamında “Kardeş Kurul” protokolü imzaladı.

TOBB Trabzon Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Nurcan Göç ve TOBB Güneydoğu Anadolu Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı tarafından imzalanan Kardeş Kurul protokolünde, ortaklaşa yapılacak çalışmalar, işbirliği alanları, etkinlikler ve diğer hususlar yer aldı.

‘TRABZON VE ŞANLIURFA İŞBİRLİĞİNİ GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ’

Mederatörlüğünü  TOBB  Kadın Girişimciler Kurulu Üst Kurul Üyesi Günseli Özen'in  yaptığı Trabzon'dan Şanlıurfa'ya Girişimci Kadın Buluşması’nın ikinci gününde ise iş kadınları deneyimlerini dinleyicilerle paylaştı.  Avrupa Birliği'nde Kadın Girişimciliği ana temasıyla Şanlıurfa ve Trabzon illerini kapsayan işbirliği çalışmaları Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleşti. Katılımın yüksek olduğu toplantılarda Şanlıurfalı ve Trabzonlu kadınlar geliştirilebilecek işler ve kesişim noktaları konusunda istişarede bulundu. Bu toplantıların çıktıları bir sonuç bildirgesi hazırlanarak TOBB yönetimine sunulacağı ve çalışmanın tekrarlanabilir bir model olması amaçlandığı ifade edildi. TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Beybin Öncel, Şanlıurfa-Halfeti'nin tarihsel ve kültürel zenginliğine dikkat çekerek her iki ilin turizm imkanlarının birleştirilerek büyük bir potansiyel oluşturulabileceğini vurguladı. Öncel, Şanlıurfa-Trabzon arasında direkt uçak seferlerinin başlatılmasının turizmi canlandıracağını da dile getirdi.
 

banner85


TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Hatice Kübra İlhan, tarihin sıfır noktası olan Şanlıurfa'nın; Göbeklitepe, Balıklıgöl, kale, hanlar, hamamlar, camiler, tarihi sokaklar ve evler ile bir açık hava müzesi olduğunu belirterek, “Trabzonlu ve Şanlıurfalı işkadınlarının her iki ilde de bulunan kültür turizmi, gastronomi turizmi ve zanaatkarlık anlamındaki potansiyeli değerlendirerek işbirliğimizi geliştirmesini bekliyoruz" dedi.

TOBB Trabzon Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcısı ve Of Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Zühal Akyüzlü ise, etkinliğin iki il arasında ekonomik ve kültürel işbirliğini güçlendireceğine inandığını belirterek, “Her iki ilin pek çok alanda ortak noktası var. Bu etkinlik sonucu gerçekleştireceğimiz işbirliği ve güç birliğinden faydalı ve sürdürülebilir sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyorum. Bu çalışmamızın TOBB bünyesindeki diğer odalara da model olacağına yürekten inanıyorum. Bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Dünyanın en büyük network ağına sahip TOBB Kadın Girişimler Kurulu'nun kurucu üyelerinden biri olmaktan da onur duyuyorum" diye konuştu.

TOBB Güneydoğu Anadolu Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı da, etkinliğin ikinci adımının gerçekleştirdiği Trabzon’da bulunmaktan mutlu olduğunu kaydederek, “Ayrı bölgelerde olan ama aynı duyguları taşıyan kadınlar olarak iki şehir arasında aslında bir ilki başlattık. Kadınlarımızın birlikte çalışma kültürünü ve Şanlıurfa ile Trabzon arasında ekonomik ve sosyal kalkınmayı güçlendirmek adına adımlar attık. İnanıyorum ki birlikte çok güzel işlere imza atıp model bir Kadın Girişimciler Kurulu olacağız. Diğer illerimizdeki kadın kurullarımız için de birlikte çalışmanın bir adımı olacak bu etkinliğimiz. Bu adımları atarken bize güvenen ve destek olan TOBB Başkanımız Sayın RifatHisarcıklıoğlu’na da teşekkür ediyoruz” dedi.

Öte yandan etkinliğe KOSGEB ve TKDK'dan katılan uzmanlar, girişimci kadınlara yararlanabilecekleri destekler hakkında önemli bilgiler verdi.

BİHA

banner53
Yorumlar (1)
Son urfali 7 ay önce
Trabzon urfa kardeş olmuş hic güleceğim yoktu trabzon urfalilari haz etmezler etnik kökeninden dolayi ırkçı bir şehir trabzon
banner123