banner14

banner69

banner84

banner87

banner89

Çin Kalkınma Bankası’ndan Türkiye'ye kredi!

TSKB, Çin Kalkınma Bankası’ndan 200 milyon ABD Doları tutarında kredi temin etti.

Ekonomi 12.09.2019, 13:33
Çin Kalkınma Bankası’ndan Türkiye'ye kredi!
banner37

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Çin Kalkınma Bankası’ndan (CDB) 200 milyon ABD Doları tutarında kredi temin etti. Şanlıurfalı Büyükelçi Abdulkadir Emin Önen’in katkılarıyla CDB’nin Türkiye’de verdiği ilk uzun vadeli kredi olma özelliğini taşıyan ve Çin Halk Cumhuriyeti tarafından yürütülen “Bir Kuşak Bir Yol Girişimi” (Beltand Road Initiative) kapsamında temin edilen krediyle TSKB, Türkiye’deki üretim sanayi, KOBİ,enerji, altyapı, sağlık ve eğitim projelerini destekleyecek.

banner85
11 Eylül’de imzalanan kredi anlaşmasıyla ilgili bilgi veren TSKB Genel Müdürü Suat İnce, anlaşmanın uluslararası finans kuruluşlarının ve yatırımcıların güçlü Türkiye ekonomisine güvenin devam ettiğinin önemli bir göstergesi olduğunubelirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bugün imzaladığımız kredi anlaşması, CDB’ninHazine ve Maliye Bakanlığı garantisi altında Türkiye’de bir bankaya sağladığı ilk kredi olma özelliğini taşıyor. Bu öncü adımın atılmasında büyük emeği olan Bakanlığımıza ve kalkınma yolculuğumuzda kıymetli bir işbirliği yaptığımız CDB’ye teşekkürü bir borç bilirim. CDB ile imzaladığımız bu ilk sözleşmeyle başlayan işbirliğimizin gelecek yıllarda da artarak devam edeceğine olan inancımız tamdır. 69 yıldır Türkiye’nin kalkınmasına ve sürdürülebilir büyümesine çok yönlü katkımızı stratejik hedeflerimiz doğrultusunda kararlılıkla devam ettiriyor, paydaşlarımız için değer üretiyoruz. Bu son kredi anlaşmamız da yine kapsayıcı ve sürdürülebilir finansman alanındaki çalışmalarımızı güçlendirmemizde önemli bir rol üstlenecek.”

BİHA

banner53
Yorumlar (1)
Yusuf 5 ay önce
Bu para direk tayip in yol müteahhitleribe gider
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?