banner114

banner87

Çalışma izni almak isteyen Suriyelilere Kızılay’dan destek!

Türkiye’de çalışma izni almak isteyen Suriyelilerin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına müracaat etmeleri gerekiyor. Çalışma izni almak isteyen ancak maddi durumu iyi olmayan Suriyelilerin yatırması gereken 283 TL civarındaki harcı Kızılay karşılıyor.

banner100
Ekonomi 06.12.2019, 10:03
Çalışma izni almak isteyen Suriyelilere Kızılay’dan destek!
banner101

Suriye’deki iç savaştan kaçıp Türkiye’ye gelen yaklaşık 4 milyon civarında Suriyeli bulunuyor. Türkiye’nin farklı illerine dağılan Suriyelerin en çok yaşadığı illerin başında İstanbul gelirken, ikinci sırada Şanlıurfa yer alıyor. Birçok Suriyeli vatandaşlık hakkını alırken, bazıları da çalışma izni almak istedi. Kayıt dışı çalıştıkları için zaman zaman gündeme gelen Suriyelilerle ilgili geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışma izni almak isteyen Suriyelilerin başvurusunu almaya başladı.

banner85
HARÇ ÜCRETİ DÜŞÜRÜLDÜ

Çalışma izni almak isteyen Suriyelilerin ödemesi gereken 800 liralık harç ücreti, geçtiğimiz günlerde 283 liraya düşürüldü. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Uluslararası İş gücü Genel Müdürü Sadettin Akyıl, çalışma izni almak isteyen Suriyeliler için 800 lira olan harç ücretini 283 liraya indirdiklerini açıkladı.

DURUMU İYİ OLMAYANLARA KIZILAY DESTEĞİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışma izni almak isteyen Suriyelilerin ödemesi gereken harcı düşürürken Kızılay’dan da destek geldi. Maddi durumu iyi olmayan ancak Türkiye’de çalışma izni almak isteyen Suriyelilere, Kızılay yatırmaları gereken 283 liralık harcı yatırıyor. Şanlıurfa’da birçok Suriyelinin çalışma izni almak için müracaat ettiği ve bu konuda Kızılay’ın destek olduğu kaydedildi.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
banner123