banner14

banner69

banner15

banner70

Büyükelçi devreye girdi: Pekin ile işbirliği!

Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen’in gayretiyle İstanbul Havalimanı ile Pekin’in Başkent, Capital, Daxing Havalimanları arasında işbirliği mutabakat zaptı imzalandı.

Ekonomi 14.11.2019, 11:41
105
Büyükelçi devreye girdi: Pekin ile işbirliği!
banner37

Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Pekin'de temaslarda bulunan İstanbul Havalimanı CEO'su Kasım Samsunlu ve beraberindeki heyet onuruna büyükelçilik konutunda bir akşam yemeği verdi.

Önen, İstanbul Havalimanı ile Pekin’in Başkent, Capital, Daxing Havalimanları arasında işbirliği protokollerinin imzalanılmasından duyduğu memnuniyetini dile getirirken, İstanbul Havalimanı CEO'su Kadri Samsunlu ise, “Sayın Büyükelçimiz Emin Önen pozitif enerjisi ile bize güç verdi. Türkiye’nin vizyonunu ve Çin'e verdiği önemi detaylı anlattı. İstanbul Havalimanı ve Ekim ayında açılan Pekin Daxing Havalimani birçok alanda beraber çalışacak. Ayrı coğrafyalarda benzer hedefleri gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

banner64
 


 

Büyükelçi Önen, bu anlaşmanın Türkiye ve Çin arasında havacılık köprülerinin gelişmesi konusunda önemli bir adım olduğunu ifade ederek, bu işbirliğinin Çin'in Kuşak ve Yol projesi ile Türkiye’nin Orta Koridor girişimlerinin gelişmesine de katkı sağlayacağını belirtti.

BİHA

banner53
Yorumlar (1)
Ahmet ATALAY 4 gün önce
ŞANLIURFA modern olmalı ve heryana metro ile gidilmeli
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?