banner114

banner87

Urfa’da ‘Matematik Ligi’ başlıyor!

Kadir Evliyaoğlu Koleji Matematik Ligi’ni başlatıyor. Daha önce 5 farklı ilde düzenlenen Matematik Ligi’ni Şanlıurfa’ya getirecek olan Kadir Evliyaoğlu Koleji şehirde bir ilke daha imza atacak.

banner100
Eğitim 07.02.2020, 18:40
Urfa’da ‘Matematik Ligi’ başlıyor!
banner101

Şanlıurfa’da futbol ligi mantığı göz önünde bulundurularak hazırlanan Matematik Ligi, ortaokul öğrencileri arasında dayanışma ruhunu geliştirmek, sorulara çoğul düşüncelerle çözümler üretmek ve okullar arasında kaynaşmayı sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek.
 


 

MATEMATİK TAKIMLARI KURULUYOR

banner85
Okullar tarafından 5, 6 ve 7. sınıf düzeyinde 3'er öğrenci seçilerek kurulacak matematik takımları etkinlikte yeteneklerini sergileyecek. Takımların antrenörlüğünü ise okul matematik öğretmenleri üstlenecek. Başvuruların alınmasından sonra Kadir Evliyaoğlu Koleji’nde düzenlenecek toplantıda, diğer katılımcıların da görüşleri alınarak fikstür belirlenecek. Etkinliğin ilk aşamasında 5, 6 ve 7. sınıf takımları ayrı ayrı yarışacak. Bütün takımlar kendi sınıflarına uygun ikişer soruyu cevaplayacak. Ardından her sınıftan bir öğrencinin yer alacağı 3 kişilik karma takımlar oluşturularak ikinci aşamada karma takımlar için hazırlanmış olan sorular cevaplanacak. Fikstürün tamamlanmasının ardından şampiyon belirlenecek.

SADECE 8 TAKIM YER ALACAK

Başvurular 24 Şubat 2020 - 17 Nisan 2020 tarihleri arasında evliyaoglukoleji.com adresinde yer alan form doldurularak yapılacak. Sadece 8 takımın yer alacağı etkinliğe ilk başvuran yedi takım kabul edilecek.

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
banner123