banner114

banner87

Toplantıda öğrencileri sevindirecek karar alındı

Haliliye Belediyesi bu yıl da öğrencilere deneme sınavı yapacak. Haliliye Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında alınan bir kararla deneme kitapçık ücretlerinin belediye bütçesinden ödenmesi kararlaştırıldı.

banner100
Eğitim 09.11.2016, 08:55 09.11.2016, 08:55
Toplantıda öğrencileri sevindirecek karar alındı

Haliliye Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısının ikinci oturumunu dün yaptı. Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda yapılan oturuma Fevzi Demirkol başkanlık yaptı. Gündemde ise çocukların eğitimi ve camilere yardım vardı.

 

MİLLİ EĞİTİM İLE PROTOKOL İMZALANACAK

Haliliye Belediyesi geçen yıllarda sınavlara hazırlanan öğrencilere kolaylık sağlamak için deneme sınavı yapıyordu. Belediye geçen yıl yaptığı sınavlara bu yıl da devam edecek. Meclis’in dünkü oturumunda dile getirilen gündem maddelerinden biri de yapılacak deneme sınavları oldu. Gündeme sunulan ve oy birliğiyle kabul dilen önergede, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi(EBAP/2) kapsamında il genelinde gerçekleşecek olan 7.sınıftaki 48,160 öğrenci ve 11.sınıftaki 26,328 öğrencinin deneme sınavı kitapçığının basım masrafları olan 76,47,00 TL’nın belediye ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında düzenlenecek olan ortak proje kapsamında belediye bütçesinden karşılanmasına karar verildi. Önerge sonrasında DBP meclis üyelerinden biri söz alarak, geçen yıl deneme sınavları için ücret talep edildiğini iddia etti. Meclis Başkanı Fevzi Demirkol ise, kitapçık basım ücretinin belediye tarafından karşılandığını bundan dolayı bir ücret talep edilmeyeceğini ifade etti.

 

banner85
CAMİLERE VE KUR’AN KURSLARINA YARDIM YAPILACAK

Belediye meclisinin ikinci oturumunda diğer konuşulan konu ise cami ve Kur’an kurlarına yardım yapılması oldu. Meclise sunulan önergede, Haliliye İlçe Müftülüğü’ne bağlı camii, Kur’an kurslarında ihtiyaç duyulan klima, halı vb. ihtiyaçların belediye ve Haliliye İlçe Müftülüğü arasında düzenlenecek olan ortak protokol ve ortak proje kapsamında belediye bütçesinden karşılanması konuşuldu. Meclise sunulan önerge oy çokluğuyla kabul edildi. İlerleyen günlerde Haliliye Belediyesi ile Haliliye İlçe Müftülüğü arasında yapılacak olan ortak protokol sonrasında camii ve Kur’an kurslarına klima, halı vb. yardımlar yapılacak.

 

KOMİSYON RAPORLARI OKUNDU

Meclise sunulan önergelerden sonra Haliliye Belediyesi 2015 yılına ait Sayıştay Denetim Raporu’nun sonuçları belediye meclis üyelerine okundu. Rapordan sonra komisyon raporları okundu. İkinci oturum bir sonraki oturuma ertelenmek üzere kapatıldı.

AJANS URFA

 

banner53
Yorumlar (0)
banner123
20°
açık
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:17
Güneş 05:00
Öğle 12:28
İkindi 16:18
Akşam 19:45
Yatsı 21:21
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P