banner14

banner69

banner15

banner70

Suruçlu öğrenci Türkiye birincisi oldu!

Suruç Anadolu Lisesi Öğrencisi Berfin Ercan, TÜGVA’nın ‘Genç Türkiye Kogresi’nde yaptığı sunumla Türkiye birincisi oldu.

Eğitim 28.11.2019, 16:07
257
Suruçlu öğrenci Türkiye birincisi oldu!
banner37

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genç Türkiye Kongresi kapsamında yapılan yarışmada Suruç Anadolu Lisesi Öğrencisi Berfin Ercan 43 şehir ve 215 öğrenci arasından ‘Gelecekte Siyaset ve Hukuk’ konu başlığıyla yaptığı sunumla dereceye girerek Türkiye birincisi oldu. Aldığı bu derece ile 4 günlük Bosna Hersek gezisi kazanan Ercan ve TÜGVA Suruç Yöneticileri Suruç Kaymakamlığını ve Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.

banner8
 


 

TÜGVA Suruç Temsilcisi Avukat Ömer Yeşilkaya şunları ifade etti: “Bu program yıl bazlı bir program. Geçen yıl içinde Urfa’daki tüm ilçelerde belirlenmiş olan 5 ana başlıklı konuda öğrenciler sunum yapıyor. Bu şekilde sunum yapan öğrenciler arasından ilk beşini seçtik. Şehir ilk beşini seçtikten sonra genel merkezimizin arasında bir kriter var. Bu sefer 43 tane ilin toplamı İstanbul’da finali yapıldı geçen hafta. 43 tane ilin alanında uzman olan öğrencilerin arasından Türkiye şampiyonu seçildi. Sömestr tatilinde 4 günlük Saray Bosna hediyesi verildi. Öğrencimiz Berfin Ercan, Suruç Anadolu Lisesinden.Dün ilçe milli eğitim müdürlüğünü ziyaret ettik. Normalde bizim beş öğrencimiz vardı.  İki öğrencimizin aileleri İstanbul’a gitmelerine pek sıcak bakmadı. Ondan dolayı üç öğrencimizi gönderdik. Diğer iki öğrencimiz de il birincisi, ilçe milli eğitim müdürümüz ikisine de üniversite sınavına hazırlık için kitap testi verdi. Sonra biz kaymakamlığa geçtik kaymakamlık da hepsine kitap seti hediye etti. Haricen kaymakamımız il birincisine uçak biletini ben karşılayacağım dedi.”

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?