banner14

banner69

'Öğretmenler Günü' Urfa'da coşkuyla kutlandı

Şanlıurfa'da 24 Kasım Öğretmenler Günü, düzenlenen etkinlik ile kutlandı.

Eğitim 24.11.2019, 17:05 24.11.2019, 17:10
303
'Öğretmenler Günü' Urfa'da coşkuyla kutlandı
banner37

Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda yapılan kutlama programı, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Eyyüp Sabri Kirişçi, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, İlçe Milli Eğitim Müdürüleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve öğretmenlerin katılımı ile yapıldı.
 Program, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehit öğretmenler ve tüm şehitlerin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, "Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Öğretmenlik mesleğini, öğretmenin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, mesleğe yeni başlayan aday öğretmenlerin mesleğe kabul törenini gerçekleştirmek ve emekli öğretmenleri saygı ile anmak, mesleğini icra ederken çeşitli saldırılara maruz kalarak şehit düşmüş ve dünyadan ahirete göçmüş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anmak amacıyla, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği her 24 Kasım günü Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.
 İlimizde eğitim adına çocuklarımızı, gençlerimizi daha nitelikli eğitim veren üst öğretim programlarına yerleştirmek, temel kabiliyetleri ve topluma uyum becerileri gelişmiş bireyler yetiştirmek gibi çok büyük hedeflerimiz var. Bu hedeflere ulaşmakta en büyük gayreti biz göstereceğiz ve en büyük fedakârlığı her zamanki gibi öğretmenler olarak yine biz yapacağız. Kazanılması gereken asıl büyük servet, erdem ve bilgeliktir. Yüreğimizi, ruhumuzu en büyük erdemlerle tezyin ve teçhiz etmeli ve bu amaçlarımızdan vazgeçmeden yolumuza devam etmeliyiz. Evrensel medeniyet kulesi de hiç şüphesiz bu şerefi taşıyan fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimiz sayesinde yükselecektir" dedi.

Etkinlik, "Öğretmen" konulu kısa filmin izlenmesi ve aday öğretmenlerin Müzik Öğretmeni Osman Avni Devecioğlu’nun yönetiminde yemin etme töreni ile devam etti.

BİHA      

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?