banner114

banner87

Öğrencilere kayıtdışı istihdamın zararları anlatıldı

Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nda kayıdşı istihdam hakkında bilgilendirme semineri verildi.

banner100
Eğitim 07.11.2016, 15:00 07.11.2016, 15:00
Öğrencilere kayıtdışı istihdamın zararları anlatıldı
banner101

Şanlıurfa Kalkınma Derneği tarafından kayıtlı istihdamın teşvik edilmesi, konu hakkında farkındalığın artırılması ve kayıt dışı istihdamın azaltılması amacıyla yürütülen ve Avrupa birliği tarafından desteklenen “Kayıtsız Çalışmaya Kayıtsız Kalmıyorum’’ Projesi kapsamında Kayıtdışı İstihdam ve Sosyal Güvenlik konulu seminer verildi.

banner85
Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünde tarihinde düzenlenen seminere proje yetkilileri, SGK İl Müdürlüğü yetkilileri, okul öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

Öğrencilere Dernek Başkanı Abdulkadir Yeşilkendir, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kayıt dışı İstihdamla Mücadele (KADİM) servisinden Sabiha Çakmak Gülçek ve Ali Gündüz tarafından kayıtlı çalışmanın önemi, kayıt dışı çalışan kişilerin uğradığı mağduriyetler ve 4857 Sayılı İş kanunu konulu sunumlar ile sosyal güvenliğin önemi ve kayıt dışı çalışma konularında öğrencilere bilgilendirmeler yapıldı.

Bilgilendirme toplantılarına katılan tüm meslek lisesi öğrencilerine Kayıtdışı istihdamla ilgili sloganlar içeren ve projenin tanıtımını sağlayan görünürlük kiti dağıtıldı.

banner53
Yorumlar (0)
banner123