banner14

banner69

İTÜ'ye Urfalı rektör yardımcısı

İTÜ Genel Sekreterlik görevini yürüten Şanlıurfalı akademisyen Prof. Dr. Mustafa Sait Yazgan İTÜ Rektör Yardımcısı oldu.

Eğitim 19.11.2019, 21:46 19.11.2019, 22:00
1775
İTÜ'ye Urfalı rektör yardımcısı
banner37

Rektörlüğünü Prof. Dr. Mehmet Karaca'nın yürüttüğü İstanbul Teknik Üniversitesi -İTÜ-de artık Şanlıurfalı bir rektör yardımcısı var. 

Üniversitede Genel Sekreterlik görevini yürüten Şanlıurfalı başarılı akademisyen Prof. Dr. Mustafa Sait Yazgan rektör yardımcılığı görevine getirildi. Prof. Dr. Yazgan, üniversitenin 5 rektör yardımcısından biri oldu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Sait Yazgan

Lisans: Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi - 1993
Yüksek lisans: Harran Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü - 1995
Doktora: İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü – 2001

HAKKINDA

Prof. Dr. Mustafa Sait Yazgan, 1967 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Lisans öğrenimini Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde tamamlayan Rektör yardımcısı, yüksek lisansını ise Harran Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nde hazırladığı “Bitki Koruma İlaçlarının Çevre üzerindeki Etkileri” başlıklı teziyle yaptı. Ardından doktora öğrenimine başlayan Yazgan, bu aşamayı da aynı konu üzerinde olmak üzere, İTÜ Çevre Mühendisliği Doktora Programı’nda tamamladı. Akademik kariyerine üniversitenin Çevre Mühendisliği Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak başlayan Yazgan, doktora mezuniyetinin ardından 2003-2004 yılları arasında Newcastle Üniversitesi’nde doktora sonrası çalışmalarda bulundu. Sonrasında ise İTÜ yine Çevre Mühendisliği Bölümü’nde çalışmalarına devam eden öğretim üyemiz sırasıyla; 2005’te “yardımcı doçent”, 2008’de “doçent”, 2015’te ise “profesör” unvanını aldı. Akademik çalışmaların yanında günlük hayatında; amatör fotoğrafçılık, insansız hava araçları (İHA) uçuşları ve doğa yürüyüşleriyle ilgilenen Prof. Dr. Mustafa Sait Yazgan evlidir ve iki çocuk babasıdır.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?