banner14

banner69

banner84

banner87

banner89

Harran Üniversitesi rektörünün karnesi ne durumda?

Rektörlerin karnesinin alarm verdiği gösteren tablo yayınlandı. 71 rektör sıfır alırken, 68'inin makale bile yazmadığı görüldü. Peki Harran Üniversitesinin karnesi ise gurur verdi.

Eğitim 10.12.2019, 09:57 10.12.2019, 10:23
Harran Üniversitesi rektörünün karnesi ne durumda?
banner37

Karar'dan Seda Çakır'ın haberine göre, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin Karadağ'ın tüm dünyanın kabul ettiği, Scopus ve Web Of Science bilimsel makale veri tabanlarında yaptığı araştırma, yükseköğretimde vahim tabloyu ortaya koydu.

Karadağ'ın 206 üniversitedeki akademisyenlerin uluslararası yayınlarda çıkan bilimsel makalelerini incelediği çalışmaya göre, 71 rektör hiçbir atıf alamadı. 68 üniversitenin başında bulunan rektörlerin ise hiçbir uluslararası makale yazmadığı ortaya çıktı. 

banner85
Bilimsel çalışmaları en çok atıf alan rektörlerden 4'ünün vakıf üniversitesinden olması ise dikkat çekti. Harran ve Tarsus'un ise sıralamada 3. ve 6. sırada yer aldığı görüldü:

HABERİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

banner53
Yorumlar (1)
haydar 1 ay önce
Ancak yüzlerce yıl önce "bilimin merkezi" olan Harran Okulu'nun o soylu mirasının üzerinde şekillendirilen bir eğitim kurumu var ki, temellerini ne yazık ki Nurcular atınca gündemden hiç düşmedi...1992'de kurulan üniversite, müritlerin öylesine istilası altındaydı ki, YÖK sonunda gerici kadrolaşmaya dayanamadı ve tarihin en büyük üniversite operasyonunu yaparak kurumu neredeyse "medrese"ye çeviren Nurcuların armağanı rektörle tayfasını görevden aldı. https://www.yenicaggazetesi.com.tr/mogollar-yikti-bagnazlar-kusatti-49468yy.htm
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?