banner14

banner69

Eğitim Bir-Sen başkanları Şanlıurfa'da buluştu

Eğitim Bir-Sen 36.Başkanlar Kurulu toplantısı Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın katılımıyla Şanlıurfa'da gerçekleşti. Toplantıda sendikanın 2017 hedefi açıklandı.

Eğitim 08.01.2017, 08:32 08.01.2017, 08:32
605
Eğitim Bir-Sen başkanları Şanlıurfa'da buluştu
banner37

Eğitim Bir-Sen"36. Başkanlar Kurulu Toplantısını" Şanlıurfa'da Nevali Otel'de gerçekleştirdi. 

Toplantıya  Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın', başkan yardımcıları, Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun ve ilçe temsilcileri ile diğer il ve içe yöneticileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Genel Başkan Ali Yalçın, fikrini eyleme, hayalini hedefe, hissiyatını hizmete, çabasını davete dönüştüren, ümmetin derdiyle dertlenen Mehmet Akif İnan’ın vefa atına binerek ahirete irtihalinin 17. yılında olduklarını belirterek, “Onun dünya hayatıyla buluştuğu Şanlıurfa’dayız. Onu anmak, anlamak ve anlatmak için buradayız. Ona vefamızı diri tutma çabamızın merkezi olarak da gördüğümüz Eğitim-Bir-Sen’in 36. Başkanlar Kurulu’nda bir aradayız. Bu vesileyle, Yüce Rahman’dan Mehmet Akif İnan ağabeye rahmet diliyorum. Ona dava arkadaşlığı yapan, vefatından sonra onun emanetini büyük onurla taşıyan ve ‘raciun’ hükmüyle aramızdan ayrılan adanmışlara da rahmet diliyorum. Hayatta olan büyüklerimize ve kardeşlerimize ise sağlıklı ve hayra müzahir bir ömür temenni ediyorum”dedi. 

 

ÇEYREK ASIRLIK ÇINAR

Eğitim-Bir-Sen’in ‘çeyrek asırlık çınar’ sıfatının tescilleneceği bir yıla girdiklerini kaydeden Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz, 25. yılımızı, çeyrek asırdır bu davaya hizmetin cefasını yüklenenlere vefa yılı ilan ettik. ‘Hak geldi, batıl zail oldu’ hükmü için Eğitim-Bir-Sen zemininde ter dökenleri vefayla, ihtiramla selamlıyorum" 

 

banner64
 

YENİ BİR MÜFREDAT

15 Temmuz’da milletin iradesini tacize, devletin bağımsızlığını tecavüze yeltenen FETÖ’nün izlerinin ve emir erlerinin eğitim alanından temizlenmesini önemsediklerini dile getiren Yalçın, yeni bir müfredatın geliştirilmesi gerektiğini kaydetti. 

Yalıçın, "Yapılacak müfredat reformunda fiili alana, fikri zemine ilişkin bir referans kaynağı olarak kullanılacak bir içerik ortaya koyduk. Ülkemizin, milletimizin, bölgemizin ve ülkemizin geleceğine yön verecek insanlar yetiştirmek istiyorsak, bunu başaracak bir müfredat geliştirmek durumundayız. Raporumuz, bunu başaracak kapasitemizin olduğunu herkese kanıtlıyor. Bu türden raporlarımız devam edecek. Tespit ettiğimiz sorunları ilgili ve yetkili taraflarla çözüme taşıyacak birikimimizi paylaşmaktan yorulmayacağız” açıklamasında bulundu. 

 

HEDEF, ÜYE SAYIMIZI 500 BİNE ÇIKARMAK

“Sayımızı artırmak için değil, hedeflerimize yönelik misyonu ve vizyonu yüklenenlerin daha fazla insanla, daha hızlı yol alması nicel büyüklüğümüzü artırmak durumundayız” diyen Ali Yalçın, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye genelinde ve bütün illerde yetkili olmakla yetinemeyiz. Bütün okullarda, kurumlarda, üniversitelerde, öğretmenevi ve milli eğitim müdürlüklerinde, dekanlık ve rektörlüklerde de hem en çok üyeye hem de en yüksek kaliteye sahip olmalıyız. Biz, bunun için 2017 Mayısı’nda 500 bin üyeli, 500 bin sağlam, yerli ve milli bünyeli Eğitim-Bir-Sen hedefini ortaya koyduk.” 

AJANS URFA

 

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?