banner14

banner69

Büyükelçi Önen’den ‘Öğretmenler Günü’ mesajı

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Eğitim 23.11.2019, 14:14
310
Büyükelçi Önen’den ‘Öğretmenler Günü’ mesajı
banner37

Türkiye’nin bugünlere gelmesindeki en büyük payın öğretmenler olduğunu belirten Büyükelçi Önen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’yi ülkenin dört bir yanında fedakârca görev yapan öğretmenlerin gayretleriyle inşa ve ihya etmeye gayret ediyoruz. Ne yaparsak yapalım öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyeceğimizi hepimiz çok iyi biliyoruz. Öğretmenler, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır. Bir milletin medeniyet seviyesi, yaptığı icraatlar, kültürü tamamen öğretmenlerin elindedir. Eğitim ve öğretimin en büyük kahramanları ve bu hizmetin her alanında emeği olan kişiler öğretmenlerimizdir. Mesleğine aşık öğretmenler her zaman eşsiz öğrenciler yetiştirmişlerdir. Öğretmenlik çok kutsal ve sabır isteyen bir meslektir. Öyle ki bunu en iyi açıklayan sözlerden biri Hazreti Ali'nin 'Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum' sözüdür. Kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Gününü yürekten kutluyor ve öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?