banner14

banner69

Benzer görüntüler Urfa’da da ortaya çıktı iddiası!

10 Kasım’da Atatürk’ü Anma Etkinlikleri kapsamında Atatürk posteri önünde secde videosu ülke gündemine oturmuştu. Aynı şekildeki etkinlerin birçok okulda yapıldığı belirtilirken Şanlıurfa’da da benzer kutlamaların yapıldığı iddia edildi.

Eğitim 14.11.2019, 12:25 14.11.2019, 13:16
1426
Benzer görüntüler Urfa’da da ortaya çıktı iddiası!
banner37

Atatürk’ün posteri önünde secde eden öğrencilerin etkinliğine benzer bir etkinliğin Şanlıurfa’nın Birecik İlçesindeki Saadettin ve Feyhan Karaata Ortaokulu’da da olduğu öne sürüldü.
 


 

10 Kasım’da Atatürk’ü Anma Etkinlikleri kapsamında Atatürk posteri önünde secde videosu hem sosyal medyada hem de yazılı medyada gündem olmuştu. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 81. yılı ölüm yıl dönümünde düzenlenen anma törenlerindeki görüntülerde öğrencilerin Atatürk posteri önünde secde ettirildiği iddia edilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı 10 Kasım'da çocuklara yaptırılan bu uygulamayla ilgili inceleme başlatmıştı. İlkokul öğrencilerinin Atatürk fotoğrafının önünde secde ettiği görüntülerin tartışılmasının ardından başka okullarda da benzer etkinliklerin olduğu ortaya çıktı.
 


 

Bu okullardan biri de Şanlıurfa’nın Birecik İlçesine bağlı Saadettin ve Feyhan Karaata Ortaokulu olduğu iddia edildi. Birçok okulda yapılan benzer etkinlikte yine öğrencilerin Atatürk posteri önünde diz çöktürüldüğü ve hep bir ağızdan andı okudukları görülüyor. Birecik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu konuyla ilgili herhangi bir soruşturma başlatıp başlatmadığı henüz bilinmiyor.

BİHA

banner53
Yorumlar (3)
misafir 4 hafta önce
İlçenin en başarılı okulunu suçluyorsunuz. Videoda secde ya da secdeyi anımsatacak hiçbir görüntü yok. Ayrıca çocukların yüzü açık şekilde videoyu yayınlamanız suç teşkil ediyor. Bu çocukları böyle alenen kafir ilan etmeye kalkışmayın. Bu okulu hedef seçenler özel okulların reklamını da alsın tam olsun. Devlet okulundaki işine gitmeyip özel okul çalıştıranları haber yapın da görelim.
Dua'mcan 1 ay önce
Secde Edilecek Tek Bir İlah var Oda Rabbil Alemin ( Alemlerin Rabbi ) olan ALLAH'tır...
misafir 1 ay önce
Savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya yerleşen dünyaca ünlü Suriyeli ses sanatçısı Omar Souleyman, kendisi gibi savaştan kaçanlar için Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde açtığı fırında fakirlere ekmek dağıtıyor https://www.urfadegisim.com/omar-souleyman-akcakale-de-firin-acti/26899/
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?