banner14

banner69

Ara tatili verimli geçirmek için neler yapılmalı?

2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci ara dönem tatiline sayılı günler kaldı. Bir haftalık ara tatilin çocukla birlikte vakit geçirilmesi için güzel bir fırsat olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi’nden Uzman Psikolog Selin Karabulut, ebeveynlere tatil için önerilerde bulundu.

Eğitim 14.11.2019, 14:14
170
Ara tatili verimli geçirmek için neler yapılmalı?
banner37

Çocukların bu bir haftalık ara tatilde sizinle daha çok vakit geçirebilmesine fırsat tanıyın, örneğin onu işyerinize götürebilirsiniz.

  • Günlerini planlayabilmeleri için onlara destek olun.

  • Okulda olmadıkları göz önüne alınacak olursa, lezzetli ve sağlıklı ev yemekleri yemelerini sağlayın.

  • Eksik dersleri olan çocukların bu eksikleri kapatabilmeleri için onları yüreklendirin, gerekirse yardım edin.

  • Tablet ve cep telefonlarıyla vakit geçirmelerindense onları dışarı çıkmaları, sosyalleşmeleri için destekleyin.

  • Tablet ve bilgisayar gibi aletlerin ihtiyaca yönelik kullanılmasına izin verin. Yani bir şey araştırmak, adres-telefon bakmak, ödev hazırlamak, eğlenmek vs. gibi durumlarda kullanılabilir. Bağımlılık şeklinde kullanımlar olmaması için ihtiyaç durumu bittiğinde dijital olmayan dünyaya geri dönmek gerekir.

  • Sinema, tiyatro, konser gibi etkinliklere katılın. Şehir dışındaki eş-dost ve akrabaları ziyaret etmek, sosyal etkinliklere katılmak, sporla ve hobilerle uğraşmak önemli. Çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmeye çalışın.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?