banner114

banner87

Urfalı gençlerden Etiyopya’ya yardım eli

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri, paydaş dernekler ile birlikte gittikleri Etiyopya'da kurbanlarını keserek Şanlıurfa'ya selam gönderdi.

banner100
Dünya 25.08.2018, 09:05 25.08.2018, 09:05
Urfalı gençlerden Etiyopya’ya yardım eli
banner101

Şanlıurfalı gençleri aynı çatı altında buluşturan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, bu yılki kurban bağışı için Etiyopya'yı adres seçti. Paydaş kurumlar ile birlikte Etiyopya'ya ulaşan Gençlik Meclisi üyeleri, ülkenin en fakir bölgelerine ulaşarak kurbanlarını kesti. Paketler halinde kolilenen kurban etlerini Etiyopyalılara dağıtan meclis üyeleri, on binlerce kilometreden Şanlıurfalı kardeşlerine selam gönderdi.

banner85
Dünyanın bir diğer ucunda açlıkla baş başa kalan mağdur Etiyopya halkına yardım eli uzattıkları için mutlu olduklarını belirten Gençlik Meclisi üyeleri, "Bize bu yolda destekçimiz olan başta Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye ve tüm Şanlıurfalı kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Böylesine bir ana şahit olduğumuz için de bizler vicdanen büyük rahatlama yaşadık. Emeği geçen her Şanlıurfalıya tekrar tekrar müteşekkiriz" dedi.

Paydaş dernekler aracılığı ile Etiyopya’nın kırsal birçok noktasında gerçekleştirilen kurban kesiminde vekaleti verilen Şanlıurfalı gençlerin isimleri okunarak kurbanları kesildi.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
banner123