banner114

banner87

Önen'den Çinli yayın kuruluşuna ziyaret

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Çin'in en köklü yayın kuruluşlarından CRI'yı ziyaret ederek iş birliği imkânlarını görüştü. 

banner100
Dünya 02.08.2018, 06:00 02.08.2018, 06:00
Önen'den Çinli yayın kuruluşuna ziyaret
banner101

Çin’de bulunan yayın kuruluşları ile nasıl bir işbirliğine gidilebileceğini görüşmek üzere CRI'yı ziyaret ettiğini belirten ÇHC Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, “Çin'in en köklü yayın kuruluşlarından olan ve 65 dilde yayın yapan CRI'yı ziyaret ederek Batı Asya Direktörü Xia Yongming ve Türkçe Yayın Şefi Tang Jiankun ile iş birliği imkânlarını görüştük. CRI TÜRK FM servisini de ziyaret ederek gazeteciler ile sohbet ettik. Artık dünyanın en büyük ülkelerinden olan Çin ile kültürden, ekonomiye her konuda işbirliğine gidebilme konusunda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

“Göreve başladığımız günden bu yana vatandaşlarımız ve girişimcilerimize kapımız her daim açık oldu” diyen Önen, “Bugün ayrıca ziyaretimize Bursa’dan Çin’e yatak fabrikası kurmaya gelen Osman Bey geldi. ‘Çin’den ne ithal ederim’ diye değil, ‘Çin’e ne satarım’ diye düşünen Osman Beyi tebrik ediyorum. Göreve başladığımız günden itibaren söylediğimiz gibi vatandaşlarımız ve girişimcilerimize kapımız her daim açıktır” diye konuştu.

AJANS URFA

 

 

 

banner53
Yorumlar (0)
banner123