banner114

banner87

Haliliye’de ağaçlar kireçleniyor

​Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, park ve yeşil alanlar ile kaldırım kenarlarında bulunan ağaçların ilaçlama ve kireçleme çalışmalarını sürdürüyor.

banner100
Dünya 12.08.2018, 09:55 12.08.2018, 09:55
Haliliye’de ağaçlar kireçleniyor
banner101

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yaz aylarında böceklenmeyle birlikte ağaçlarda kurumaların olmasını önlemek, ağaç varlığını korumak amacıyla yürüttüğü çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, park ve yeşil alanlar ile kaldırım kenarlarında bulunan ağaçların ilaçlama ve kireçlenmesini program dâhilinde yürütüyor.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol da, İmam Bakır Mahallesinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Park ve Bahçeler Müdürlüğünün teknik ekibinden çalışmalara ilişkin bilgiler alan Başkan Demirkol, çalışmaları yürüten işçilerle de sohbet etti.

banner85
Yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Fevzi Demirkol, şunları söyledi: “Haliliye Belediyesi olarak yemyeşil Haliliye noktasında çalışmalarımız devam etmektedir. Daha önceden yapılmış olan parklarımızda ıslah çalışmalarımız, yeşil alan olarak ayrılmış olan mahallelerimizde yeni yeşil alanlar oluşturmak, kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırmak vazifemizdir. Aynı zamanda sadece yeşil alan oluşturmak değil, bu alanlarda insanlarımızın huzurlu vakit geçirmesini sağlamak istiyoruz. Bu anlamda sadece bitki dikmek değil, daha sonra bu bitkileri korumakta bizim asli vazifemizdir. Tüm parklarımızda ağaçların korunması için koruma çalışmalarımız devam etmektedir. İnşallah Haliliye’miz yemyeşil olacaktır.”

Demirkol, incelemelerini tamamladıktan sonra mahalleden ayrıldı.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
banner123