banner114

banner87

Coşkun: Zulme rıza da zulümdür!

Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, dünyada yaşanan zulümlere sessiz kalınmaması gerektiğini söyleyerek, “Sessiz kalınan her zulüm, zalimi daha da cesaretlendirecektir. Unutulan, görmezden gelinen her trajedi, yeni trajedilerin kapısını aralayacaktır. Daha net bir ifade ile zulme rıza da zulümdür” dedi.

banner100
Dünya 09.12.2018, 08:46 09.12.2018, 08:46
Coşkun: Zulme rıza da zulümdür!
banner101

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun, yaptığı açıklamada dünya üzerinde yaşanan zulme değindi.

Müslüman ülkelerin birlikte mücadele edemediğini ifade eden Coşkun,  “Bugün Gazze’de, Suriye’de, Irak’ta, Libya’da, Yemen’de, Arakan’da, Türkistan’da, Bosna-Hersek’te yaşanan acıların sebebi, emperyalist devletlerin, sadece kendi siyasi, ekonomik çıkar ve planlarına hizmet ettiği ölçüde insan haklarını kullanmadaki ikiyüzlülükleri, kendi çıkarları söz konusu olduğunda bir ülkeyi yok edecek, bir milleti toptan öldürecek pervasızlığı gösterebilmeleridir. Bizim açımızdan vahim olanı da bu zulümleri yaşayan milletlerin dağınıklığı, ümmetin zalim aktörlere karşı birlikte mücadele edememesidir” ifadelerini kullandı.

banner85
Zulme sessiz kalmanın, zalimi daha da cesaretlendirdiğini dile getiren Coşkun, açıklamasının devamında şunları söyledi: “Sessiz kalınan her zulüm, zalimi daha da cesaretlendirecektir. Unutulan, görmezden gelinen her trajedi, yeni trajedilerin kapısını aralayacaktır. Daha net bir ifade ile zulme rıza da zulümdür. Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi olarak, dünden bugüne, kim yaparsa yapsın haksızlığa karşı çıktık, kime yapılırsa yapılsın mazlumun yanında olduk. Hiçbir zaman zulmü alkışlamadık, her zaman hakkı tutup kaldırdık. Güçlüyü haklı kılmak için değil, haklıyı güçlü kılmak için kurulduk. Haktan yana olmanın haksızlıkla savaşmayı gerektirdiğini haykırdık.

Haksızlıklara karşı susmadan, insan haklarına duyarlı, geleceğin dünyasını adalet ve hakkaniyet üzerine kuracak olan herkesle birlikteliğimiz ve mazlumlara desteğimiz devam edecektir. Daha adil ve yaşanılır bir dünya için ‘insan, haklarıyla bir bütündür; haksızlığa sessizlik, zulme cesarettir’ diyor, tüm insanlığı daha duyarlı olmaya ve zulme karşı birlikte hareket etmeye davet ediyoruz.”

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
banner123