banner14

banner69

Ceylanpınar’da fidanlar toprakla buluştu

''Milli Ağaçlandırma Günü'' kapsamında TİGEM Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğü tarafından fidan dikildi.

CEYLANPINAR 11.11.2019, 14:18 11.11.2019, 14:59
182
Ceylanpınar’da fidanlar toprakla buluştu
banner37

Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 11 Kasım’ın ''Milli Ağaçlandırma Günü'' olarak ilan edilmesinin ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi TİGEM Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğü de, "Geleceğe Nefes" Kampanyasına destek kapsamında saat 11.00’de merkez işletmeye bağlı Gümüşsu İşletmesi mevkiinde geniş kapsamlı fidan dikim töreni gerçekleştirdi.

Törene Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürü Bülent Öztürk, Ceylanpınar Kaymakamı Mehmet Keklik, Belediye Başkan Vekili Adil Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Demirbilek, İlçe Müftü Vekili Mehmet Ali Arslan, Ak Parti Ceylanpınar İlçe Başkanı Halit Şimşek, Ceylanpınar Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencileri, Dair Amirleri, TİGEM personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

banner64
Açılış konuşmasında söz alan Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürü Bülent Öztürk, "TİGEM olarak 17 işletmede 51 bin fidan, Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğü olarak da yaklaşık 250 dönümlük alanda 5 bin çam fidanı diktik" dedi. 

Öztürk’ün ardından söz alan Ceylanpınar Kaymakamı Mehmet Keklik Şanlıurfa’nın ormanlık alan konusunda Türkiye ortalamasının çok altında olduğunun altını çizerek bu rakamın üst seviyelere çıkılması için önemli bir çalışma yapılması gerektiğini söyledi. Bir bireyin yaşamı boyunca en az 5 ağaç dikmesi gerektiğini söyleyen Kaymakam Keklik, ağaç dikme töreninde rol üstlenen herkese teşekkür etti.


Konuşmaların ardından İlçe Müftü Vekili Mehmet Ali Arslan’ın yaptığı duadan sonra katılımcılar hazırlanan alana ağaç dikimi gerçekleştirdi.

Tören yapılan ikramların ardından sona erdi.

Mehmet Sait AYDIN-Ceylanpınar/AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?