banner14

banner69

Şanlıurfalılar dikkat! Uyarı geldi

Meteoroloji, bölgede önümüzdeki 1 hafta boyunca mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağı beklentisiyle ilgili uyarı yaptı.

Bölge 27.04.2018, 07:13 27.04.2018, 07:13
877
Şanlıurfalılar dikkat! Uyarı geldi
banner37

Şanlıurfa hafta boyunca kırkikindi yağmurlarının etkisi altında olacak. 

Bölgede mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonunda biraz azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

banner64
Meteoroloji  yarından (27.04.2018 Cuma) itibaren, bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca bölgede  (Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak)  yer seviyesinde sıcak hava ile atmosferin üst seviyelerinde soğuk hava bulunmasından dolayı meydana gelmesi beklenen ve halk arasında kırkikindi yağışları olarak isimlendirilen, öğleden sonraları görülecek mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki kararsızlık yağışlarının etkili olacağını belirtti. 

Bölgede aralıklı ve kısa sürede etkili (kuvvetli) olabilecek bu yağışların olumsuz etkilerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarısında bulunuldu.

AJANS URFA 

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?