banner114

banner87

Urfalı çocukların 'sinema ve pizza' hayali gerçekleşti!

Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü kırsal mahallelerdeki çocukların hayallerini gerçekleştirmek için her okula ‘Hayal Kutusu’ yerleştirdi.

banner100
Belediyeler 12.01.2020, 11:05
Urfalı çocukların 'sinema ve pizza' hayali gerçekleşti!
banner101

Eyyübiye Belediyesi yine bir ilke imza atarak kırsal mahalledeki çocukların hayallerini gerçekleştiriyor.Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından hayata geçirilen ‘Eyyübiye İyilik Merkezi’ okullara ‘Hayal Kutusu’ yerleştirerek , çocuklara hayallerini soruyor. Tüm kırsal mahalle okullarında hayata geçirilen uygulama ile çocukların hayalleri ekipler tarafından hayata geçiriliyor. İlk uygulama kapsamında 50 kişilik öğrenci grubunun sinemaya gitmek ve pizza yemek hayali ekipler tarafından gerçekleştirilirken, Kuş da uygulamaya eşlik edip, çocukların mutluluğuna ortak oldu. Uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiren öğretmenler Kuş’a ve ekibine teşekkür etti. İyilik Merkezi çalışmaları kapsamında bugüne kadar 7 kırsal okula kitap, kırtasiye ve oyuncak dağıtımı da yaptı.


banner85

Hayal Kutusu projesi ile çocuklara hayallerini sorduklarını belirten Kuş, "Hayal kutusu projemiz vardı. Çocuklarımıza sorduk hayaliniz nedir diye? Çocuklarımız da sinemayı seçtiler, pizza yemeyi, gezmeyi seçtiler. Biz de kırsaldaki mahallerimizden başladık ve çocuklarımızın bu taleplerini yerine getirdik. Bugün çocuklarımız ile birlikte hem sinema keyfi yaşadık hem de pizza yeme keyfimiz oldu. Çocuklarımıza Şanlıurfa’yı ve Eyyübiye’yi gezdirdik. Bu etkinliklerimiz bütün mahallelerimizde devam edecek inşallah. Yıl sonu itibari ile hem kırsal hem de merkez mahallelimizdeki çocuklarımızın hayallerini yerine getirmiş olacağız" dedi.Öğretmenler de Kuş’a ve Eyyübiye İyilik Merkezine teşekkür ederek, "Allah Başkanımızdan razı olsun. Hayal Kutusu ile çocuklarımızın hayallerini gerçekleştiriyorlar. Başkanımıza ve bu projede emek gösteren herkese teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.

BİHA

banner53
Yorumlar (1)
urfalı 1 ay önce
aferim çocukları böyle mi eğitiyorsunuz, lahmacun döner kebap pizzaya 5 çeker ama batı özentisi nolacak. tarih urfada yazılmış ama hem batı hep avrupa özentisi
banner123