banner114

banner87

Urfa'daki belediyeden flaş karar: Sözleşmeleri feshetti!

Viranşehir Belediyesi, ilçe merkezinde bulunan tüm parkların kira sözleşmesini feshetti ve parkları halka açma kararı aldı.

banner100
Belediyeler 21.01.2020, 08:39 21.01.2020, 08:49
Urfa'daki belediyeden flaş karar: Sözleşmeleri feshetti!
banner101

Viranşehir Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü, daha önceki belediye yönetimleri tarafından kira’ya verilen parkların kira sözleşmesini feshetti.Viranşehir Belediyesi, sözleşmesi devam eden işletmecilere bir ay, sözleşmesi biten işletmelere ise 15 gün boşaltma süresi verdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, daha önceki belediye yönetimleri tarafından kira’ya verilen parkların kahvehaneye çevrildiğine dikkat çekerek, "Parkların kahvehane değil, vatandaşların dinlenme yeri" dedi. 


banner85

Parkların boşatılmasının ardından gerekli tadilat ve onarım çalışmalarının başlayacağını belirten Ekinci, bahar aylarına kadar parkları modern ve halka açık bir hale getireceklerini kaydetti. Öncelikli hedeflerinin yeşil alanları halka açmak olduğunu sözlerine ekleyen Ekinci, "Daha güzel ve yaşanılabilir bir Viranşehir için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Belediye’nin almış olduğu karar, ilçe halkı tarafından takdirle karşılandı.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
banner123