banner14

banner69

Urfalı işçi çocuklarına ekmek almaya gitti, canından oldu!

Nurdağı civarında acıkan çocuklarına ekmek almak için yolun karşısına geçmeye çalışan Urfalı mevsimlik tarım işçisi Mehmet Durmuş, eşinin ve çocuklarının gözleri önünde can verdi.

Asayiş 07.10.2019, 11:43 07.10.2019, 12:03
1164
Urfalı işçi çocuklarına ekmek almaya gitti, canından oldu!
banner37

Şanlıurfalı mevsimlik tarım işçisi olan Mehmet Durmuş, memleketi Suruç’a dönerken iddiaya göre acıkan çocukları için Nurdağı civarında ekmek almak istedi. Ancak yolun karşı tarafına geçmeye çalışan Durmuş’a karşı yönden gelen bir araç çarptı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Durmuş’a burada ilk müdahaleyi yaptı. Ancak ağır yaralanan 5 çocuk babası Durmuş’a olay yerinde ilk müdahale yapılmasına rağmen Durmuş, eşinin ve çocuklarının gözleri önünde can verdi. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Durmuş’un cenazesinin memleketi olan Suruç’a getirilmesi bekleniyor.

banner64
 


 

HAYATI DİĞER MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİ GİBİ DRAMLA DOLU

Mevsimlik tarım işçisi olarak yaşamını yitiren Mehmet Durmuş’un hayatı da yaşamını yollarda kaybeden diğer mevsimlik tarım işçileri gibi. Geçim sıkıntısı, işsizlik ve evine bir parça ekmek götürebilmek için yollara düşen Şanlıurfalı binlerce tarım işçisi gibi Durmuş da çocuklarının nafakasını kazanmak için yola düştü. İddiaya göre daha önceleri Suruç Belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışan 5 çocuk babası Durmuş kayyum tarafından işten atıldı. Zorlu hayat şartlarına karşı her yıl eşini ve çocuklarını alıp batı illerine çalışmaya giden Durmuş havaların soğumaya başlaması nedeniyle ve çocuklarının eğitimden mahrum kalmaması için memleketine dönerken yaşamını yitiren binlerce mevsimlik tarım işçisinden sadece biri.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?