banner114

banner87

Urfa’dan sevkıyat yapıldı, Bakanlıktan flaş açıklama geldi...

Şanlıurfa'dan Suriye sınırına komando sevkıyatı yapıldı. Milli Savunma Bakanlığı son dakika açıklaması ile "Şanlı ordumuz Güvenli Bölge Harekâtı için hazırdır" dedi.

banner100
Asayiş 08.10.2019, 20:49
Urfa’dan sevkıyat yapıldı, Bakanlıktan flaş açıklama geldi...
banner101

Şanlıurfa'daki askeri hareketlilik devam ediyor. 

Türkiyenin Fırat’ın doğusuna yönelik olası askeri harekatı öncesi Suriye sınırına komandolar gönderildi.

20. Zırhlı Tugay Komutanlığında bekleyen komandolar akşam saatlerinde 10 araçlık konvoy ile Akçakale'y'e doğru yola çıktı. Güzergah üzerinde de geniş önlemleri alınırken, komandoların Akçakale’de bulunan TSK’ya ait üs bölgesine gideceği öğrenildi. 

banner85

"ŞANLI ORDUMUZ HAZIR"

Millî Savunma Bakanlığından ise flaş açıklama geldi. Bakanlık operasyon için hazır olduklarını şu sözlerle duyurdu:

"Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekâtı’nda sahada DEAŞ terör örgütü ile göğüs göğüse mücadele eden tek Koalisyon ve NATO ülkesi ordusudur. DEAŞ’ın kanlı eylemlerinden en fazla zarar gören ülkelerden biri olan Türkiye; hem yurt içinde hem de sınırlarının ötesinde bu terör örgütü ile artan tempo ve şiddetle mücadele etti, Fırat'ın doğusunda da mücadeleye devam edecektir.  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat Kalkanı Harekâtı’nda DEAŞ’ın kutsiyet atfettiği Dabık bölgesini ele geçirmesi ile örgüte en büyük askeri ve ideolojik darbe vuruldu.

Gücünü asil milletimizden alan TSK, PKK/PYD- YPG-SDG ve DEAŞ gibi terör örgütleri başta olmak üzere her türlü tehdit ve tehlikeye karşı gece gündüz, yaz kış, dağ bayır demeden azim ve kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir. Şanlı ordumuz Güvenli Bölge Harekâtı için hazırdır."

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (0)
banner123
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?