banner14

banner69

Urfa’da darp iddiası! Hastaneden de açıklama geldi

Şanlıurfa’da Mustafa Eymen Özgültekin adlı vatandaş, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binasında güvenlik görevlisi tarafından darp edildiğini iddia etti. Hastaneden de konuyla ilgili açıklama geldi.

Asayiş 30.07.2019, 18:11 30.07.2019, 18:48
10524
Urfa’da darp iddiası! Hastaneden de açıklama geldi
banner37

Şanlıurfa’da yaşayan Mustafa Eymen Özgültekin isimli vatandaş, yeni doğan çocuğu için doktorla görüşmeye gideceği sırada darp edildiğini öne sürdü.

Çocuğunun Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binasında yoğun bakımda kaldığını aktaran Özgültekin, burada doktorla görüşmek istediğini ancak güvenlikçilerin kendisini bırakmadığını iddia etti.

Bu durum üzerine tartışma yaşandığını ifade eden Özgültekin yaşandığı iddia edilen olayları şu şekilde anlattı:

“ Ayın 26’sında eşim doğum Eyyübiye’deki hastanede doğum yaptı. Solunumla ilgili bir sorunu olduğunu ve hastanede yer olmadığını söyleyerek Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binasına sevk ettiler. Cumadan beridir de hastaneye gidip geliyoruz, emzirme için. Dün, çocuğun bugün taburcu olabileceğini söylediler. Hanımı yoğun bakıma aldılar çocuğu emzirmesi için. Ben de yoğun bakıma girdim, çocuğu gördüm. Fazla kalmamak için dışarı çıktım. Dışarıda doktoru beklemeye başladım.
 

banner64

5-10 dakika sonra eşim aradı, doktorun geldiğini söyledi. ‘Yarın taburcu edelim’ demiş. Bir doktorla görüşelim dedi. Gittim doktorla görüşmeye, kapının önünde güvenlikçi beni içeri almadı. Doktorun beni beklediğini söyledim ama sert bir dille, çocuk azarlar gibi, hakaret edercesine ‘bekle’ dedi. Ben de kendisine bağırmamasını, hakkının olmadığını söyledim. Sağlıkçı bir arkadaş beni oradan uzaklaştırırken, güvenlikçi telsizden anons yaptı, sanki sağlıkçılara saldırmış gibi.

Daha sonra bana telsizi fırlattı, yetmedi kelepçeyle bana saldırdı, omzuma darbe aldım. Bununla ilgili olarak hastaneden rapor da aldım darp edildiğime dair. O da yetmedi gelen güvenlikçiler bana saldırmaya çalıştı. Vatandaşlar da güvenlikçilere kızdılar, bu şekilde davranmaya hakları olmadığını söylediler.”

Özgültekin yaşadığını iddia ettiği olaydan sonra darp raporu aldığını ve mahkemeye başvurduğunu da sözlerine ekledi.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Öte yandan Özgültekin'in iddialarının ardından Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticilerinden de konuyla ilgili açıklama geldi. Yöneticilerin paylaştığı bilgilere göre; hastanede yaşanan olayda Özgültekin'in ilk olarak güvenlik görevlisine saldırdığı iddia edildi. Yine güvenlik görevlisinin 4 gün rapor aldığı da açıklamada ifade edildi. 

BİHA

banner53
Yorumlar (56)
Mustafa demir 5 ay önce
Bu adamın bahsettiği saatte ben ve eşimde hastanedeydik, güvenlik personeline bişey demeden direk yoğum bakım kapısında elini vurarak içeri girdi. Güvenlikçi ise annelerin bebekleri emzirme saati olduğunu içeri içerdeki annlerin mahremiyeti açısından içeri girmemesinin uygun olmadığı için dışarda beklemesini söyledi. Sonra adam hem kapıyı yumruklatıp tekmeledikten sonra güvenlik görevlisine ağza alınmayacak küfürler edip üzerine tükürdü, güvenliçi telsizden yardım isteyince güvenliğe tekme atmaya başladı. Daha sonra salonda hem ailemin yanında hemde çalışanların yanında hastaneye çalışanlarına ağza alınmayacak aşağılayıcı küçük düşürücü küfürler etti. Hepimiz ziyaret saatini bekliyorduk, Oysa ziyaret saati 13:30 olmasına rağmen bu adam saat 12:00 civarında bu olayı yaşadı.
Şimdi size soruyorum; eşiniz içerde bebeği emzirdiği saatte siz yabancı bir erkeğin içeri girmesini nasıl karşılarsınız. Güvenlikçi sadce görevini yaptı bence o sırada, bu adam hem sabırsız, hemde saygısızca davrandı o kadar insanın yanında.
Keşke medya sadece bu adamı dinleyeceğine birde güvenlikçiyi dinlese.
Eymen 5 ay önce
Mustafa demir kim olduğunuzu bilmiyorum ama sizde yalan konuşuyorsunuz dediğiniz saatle tartışma saati uyuşmuyor kamera katlyitlari yok etmezlerse hersey ortaya cikicak
Urfalı 5 ay önce
Bugün bizimde çocuk yoğun bakımdaydı ben ve eşim oradaydık güvenlikçi bey efendiye dur doktora haber vereyim derken beyefendi bir anda kızıp bağırıp küfür etmeye başladı
Ahmet arit 5 ay önce
Arkadaşlar böyle yalan haberle gündeme gelmek ve getirmek size hiç yakışmıyor darp edilen güvenlik görevlisi ve suçlu olanda vatandaş biz ordaydik ve şahit olduk
Salih narin 5 ay önce
Bu adama inanıp araştırmadan haber yapan Urfa ajans kınıyorum
Asıl acente 5 ay önce
Bu yalan haneden dolayı urfafl ajansı haberini takip etmeyi bırakıp derhal bu haberi kaldırmalı ..
Gözlemci 5 ay önce
Bu adamın konuşmasından samimiyetsizlik akıyor. Bir de güvenip haber mi yaptınız? Yazık, çok yazık.
Kısas 5 ay önce
Şeni döndüğünde sende dovseydin.Urfada önce karga ediliyor.aşireti bucak izol beski karakeçili ise birbirlerine faZla yaklasmiyorlar.bende herkes imanlı olsun.aklını kullansın eğer bitişinin gencin hatası varda önün arkasında gitmeyin zararlı çıkarsınız.
Aşir 5 ay önce
Urfada özellikle gençler yada trafik kavga olur.eğer genç uyuşturucu kullanan genci başkasına bulaşır dayak yerse üzerine akrabalari GELİR karşı taraf aşiretler bucak izol be ski karakeçili ise uzaklaşır kimse demezki genç suçlu .kendilerinin zarar göreceğini bilmezler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?