banner14

banner69

Urfa'da denetleme: İş yerleri mühürlendi!

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde kent merkezindeki iş yerleri denetlendi

Asayiş 24.11.2019, 16:05
775
Urfa'da denetleme: İş yerleri mühürlendi!
banner37

Şanlıurfa'da iş yerlerine yönelik denetim gerçekleştirildi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, emniyet müdürlüğü koordinesinde sağlık müdürlüğü, sosyal güvenlik kurumu, vergi dairesi başkanlığı ile Haliliye ve Eyyübiye Belediye Başkanlığı ekipleri, kent merkezinde bazı iş yerlerini denetledi.
 


banner8

Çalışmalar kapsamında 12 iş yeri denetlendi, 5 ruhsatsız faaliyet gösteren iş yeri mühürlendi. Yine ruhsatsız faaliyet gösteren 5 iş yerinin mühürlenmesi idari çalışma başlatıldı. 6 iş yerine vergi levhası bulunmamasından 16 bin lira, 9 iş yerine tütün mamülleri kanununa muhalefetten 40 bin lira, kimlik bildirme kanununa muhalefetten 425 bin lira toplamda ise 481 bin lira cezai işlem uygulandı.

Ruhsat sahibi başkası olduğu halde yabancı uyruklu şahısların işlettiği 2 iş yerinin ruhsat iptali için idari işlem başlatıldı. Kamu düzeni, güvenliği ve sağlığı açısından iş yerlerinde kanun ve yönetmeliklere uygun olmadan çalışan 23 yabancı uyruklu şahıs, sınır dışı işlemleri için Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

BİHA

banner53
Yorumlar (1)
vatandaş 2 hafta önce
ilahi adelet olur cafelere yönelik yaptırımlar gerekli urfa için temiz olsun ...
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?