banner14

banner69

Türk Tanklarını onlar karşıladı

Fırat Kalkanı Operasyonuna katılan Sultan Murat Tugayı (Fetih tugayı), Suriye'ye giren Türkiye ordusuna ait tankları karşıladı.

Asayiş 24.08.2016, 08:58 24.08.2016, 08:58
598
Türk Tanklarını onlar karşıladı
banner37

TSK Müşterek Özel Kuvvetleri ve koalisyon hava güçleri Suriye'ye harekat başlattı. "Fırat Kalkanı" olarak adlandırılan harekat 04.30 sularında başladı. Kara harekatına bin 500 kişilik ÖSO gücünün katılması bekleniyor. Operasyonla Cerablus'un IŞİD'den temizlenmesi, YPG'nin bölgeye girişinin engellenmesi ve yine bu bölgeye ÖSO'nun yerleştirilmesi hedefleniyor.

Suriye sınırında mayın temizleme çalışmaları başka bölgelere kaydırılırken, mayınların temizlendiği alanlara ise tanklar sevk edildi.

Suriye'ye giren Türk tanklarını ilk karşılayanlar Türkmen birlikler oldu. Cerablus harekatına katılan Sultan Murat Tugayı, Türk askerlerini karşılayarak samimi görüntüler oluşturdu.  Türkmenlere yakın bazı sosyal medya hesaplarından Sultan Murat Tümenleri’nin fotoğrafları paylaşıldı.

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?