banner114

banner87

Şanlıurfa’da eylem! Onlarca kişi sokağa döküldü

Şanlıurfa’da sık sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle yaklaşık bin nüfusluk Edessa Konutları’nda ikamet eden vatandaşlar, lastik yakıp yolu trafiğe kapattı. Olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

banner100
Asayiş 15.12.2019, 20:40 15.12.2019, 21:02
Şanlıurfa’da eylem! Onlarca kişi sokağa döküldü
banner101

Yaz kış Şanlıurfa’da değişmeyen kesintiler, Eyyübiye İlçesi Yenice Mahallesi’ndeki Edessa Konutları’nda yaşayan vatandaşları bu gece sokağa döktü.

Sık sık ve uzun saatler boyunca semtte elektrikler kesildi. Soğuk kış günlerinde yaşanan kesintiler nedeniyle hem hastalıklar arttı hem de eğitim öğretim hayatı ile esnafın işi sekteye uğradı. Yaklaşık bin nüfusluk Edessa Konutları’nda yaşayan vatandaşlar ise çareyi eylem yapmakta buldu. Onlarca vatandaş lastik yakıp yolu trafiğe kapattı. Olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. 

Bölgeden korna sesleri de eksik olmadı. Polis ekipleri vatandaşları ikna etmek için uzun süre uğraş verdi. Vatandaşlar yolu Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) ekipleri ile görüşmeleri halinde açacaklarını belirtince DEDAŞ yetkilileri olay yerine çağrıldı.

banner85
Ekipler ile vatandaşlar arasında uzlaşma sağlanınca itfaiye ekiplerinin yanan lastikleri söndürmelerinin ardından yol trafiğe açıldı. Kalabalık olay yerinden dağıldı.

Eylem böylece yaklaşık 1 saat sonra son buldu.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (28)
Omar Xirgir 2 ay önce
Seçtiğiniz onlarca AKP'li milletvekilleri haklariniza çok iyi sahip çıkıyor. Ampul, sizleri karanlıkta bırakmış, hala da meded umarsiniz. Hakkın değilde gücün zulmün yanında olanlar, pare pare yanacaklardir. Bunun bedelini önce seçenler öder. Seçilen de çobanlık faturası ahirette kesilir. Halk, olarak cezamiz, daha misli. Hem bu dünyada hemde ahirette. Okumadan bilmeden, yanlışa adım atmayalım. Hem bizi hemde yarınlarımız yanmasın. Derim.
Ayşe 2 ay önce
Az kacak elektirik kullansınlar
Yorum 2 ay önce
Beterin beteri olsun inşAllah hiç elektrik yüzü görmeyeler 1 yıl dolmadan 4 defa zam yaptılar oda az geldi şimdide elektrik kesintisi hangi ülkede bu şartlar var zam yaptılari an nerdesin isotcular akp alın size ampul munasip yerinize takIB yakasınız
Fırat 2 ay önce
Bòylesine layik bu halk
Serhat 2 ay önce
Sahipsiz şehir yapacak bişey yok hak ettiğimizi yaşıyoruz
Ufuk 2 ay önce
Örümcek kafalı insanlar hep siyasete bağlayın ayağınıza taş değse akpden bileceksiniz özürlü insanlar
@Mirdesi 2 ay önce
Tevhid dinini yayan hz ibrahimîn hak olduğunu bildikleri halde sırf çıkar MENFAAT mevki ve makam beklentisi içerisinde olanlar nemruttan yana tercihlerini kulandılar.ama herşeye rağmen ibrahimîn hanif dini galip gelecektir bu coğrafyada.
Not.bu yazımda kimseyi hedef veya örnek göstermedim.
İzzet ekinci 2 ay önce
Siz seçtiniz cezasını çekin
Fırat 2 ay önce
Bu terbiyesizlik evde bùtùn cihazlar bozuldu git gelerden dolayi bunun hesabini kim vereck
Fırat 2 ay önce
Ama mustaakiniz bu daha iyi gùnler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner123