banner14

banner69

Şanlıurfa'da iğrenç olaylar: 378 çocuk!

Şanlıurfa'da 2019'un ilk 6 ayında 12-16 yaş aralığındaki tam 378 çocuğun cinsel istismara uğradığı kayıtlara geçti.

Asayiş 27.07.2019, 10:20 27.07.2019, 14:19
16445
Şanlıurfa'da iğrenç olaylar: 378 çocuk!
banner37

Şanlıurfa'da yüz kızartan tablo açıklandı.

Şanlıurfa Barosu Çocuk Hakları Merkezi Koordinatörü Avukat Esra Yurum Aktaş, kentte tam 378 çocuğun cinsel istismara uğradığını söyledi.

Aktaş yaptığı açıklamada, kent merkezi ve ilçelerde 2019'un ilk ayında 287'si kız, 91'i erkek çocuk olmak üzere 378 çocuğun, pedofili ve enseste maruz kaldığını dile getirdi. Aktaş açıklamasında çocukların yaş aralığının 12-16 olduğunu belirterek, çocuklardan 21'inin ise hamile kaldığını aktardı.
 


Olayların yüzde 70’inin Akçakale, Harran ve Ceylanpınar ilçelerinde, yüzde 20’sinin Haliliye, Eyyubiye ve Karaköprü, yüzde 10’luk kısmın ise Siverek, Birecik, Viranşehir, Halfeti, Hilvan, Bozova ve Suruç ilçelerinde yaşandığı öğrenildi.

Öte yandan hamile kalan 21 çocuğun doğum yaptığı, 378 vakanın 21'inin ise ensest olduğu aktarıldı.

AJANS URFA

banner53
Yorumlar (47)
Her kimsem 5 ay önce
Harran , akçakale ve ceylanpınar taciz olayların %70'i yaşanırken ilçe amir ve yöneticileri ne işlerle meşguller. Güvenlik görevlileri ne yapiyorlar? Yandaş kişilerden alınan bekçiler ne halt ediyorlar da çocuk tacizleri başını almış gidiyor. Bu 3 ilçede de arap asıllı vatandaşlar ağırlıklı 2 hatta 3 eşli evlilikler saçma kültürü oluşturdukları yetmiyormuş gibi bir de çocuk tacizleri kültürü mü oluşturmaya çalışıyorlar. En üst makamdakilerden en alt gövenlik görevlisine kadar görevini yapamayan istifa etsin. Çalışma pergormansı getirilmeli bunlara. Yoksa bunlar ne iş yapıyorlar. Çocuklarımızı sikağa bıramayacak mıyız?
Vatandaş 5 ay önce
Yazıklar olsun bu olayda bile görevlileri suçluyorsunuz bi dönün kim yapmış .diye bakın. eve kamera mi koysun devlet kimi kimden korusun evladı babadan mi kardeşten mi amcadan mi yapan yabancı değil yani başinizda failler
Öz urfalı 5 ay önce
Yazıklar olsun bunları yapanlar insan olamaz tek kelimeyle şerefsizler adiler
Celal öncel 5 ay önce
İnsanların yüz karası bunu yapanlar Lut kavminin artığı boylelerini hadım edeceksin ☢️☢️☢️☢️☢️☢️
Urfa 5 ay önce
Özellikle uyusturucu kullanan gençler var onlar küçük kızlara tecavüz sarkıntılık ediyor.eczanede çalışıyor hangi ilacın kafa yaptığını biliyor ilacı alıp sapiklasiyor
Vatan 5 ay önce
Annen uysuturucu kullanan sapiklasir.çünkü kafası ıyi değil.bunlarla dikkat dedin.eczanede çalışan genclerr bakın gözleri alti gözleri uyuşturucu hangi ilacı alıp kafa yapar biliyorlar.bunlarla dikkat edin.Urfa merkez eczanelere bakın.
Cemal 5 ay önce
%70 3 ilçe de olması düşündürücü...yazık toplumun çivisi çıkmış artık..
siverek 5 ay önce
Böyle bir şey nasıl olur kıyamet kopacak artık inşAllah yalan haberdir
Zaza 5 ay önce
Aslında bilinç altında Urfalı genç nüfus çoğalmasın gençler evlenmesin diye yok Urfa'da çocuk istismarı var yalan ve abartılı evet çocuk istismarı var ama okadar fazla değil asıl çocuk istismarı İstanbulu da 13 16 yaşındaki kizlar metro metrobüs lerde nasıl istismar ediyor görün Urfalı halk bunlara fazla itibar etmeyiniz onların amacı Urfa'da nüfus artışı durdurmak anlayın artik
İLK ZAZA SİKİCİ 4 ay önce
SENİN OLMAYAN BEYNİNİ SİKE SİKE PARÇALIYAYIM SENİN ANANI BACINI 12 13 YAŞINDA AİLENDEKİ VE SÜLALENDEKİ KIZCIKLARI HAMİLE BIRAKA BIRAKA ÇOŞTURAYIM NUFUSUNUZ TÜRKLEŞSİN DİYE... ULAN BEYİNSİZ HAHAHA
Son urfali 5 ay önce
Sende tacizi hak ediyorsun.
Zaza 5 ay önce
Belki 5 6 7 yada 1yil erken evlenmiş insanları tecavüz cü diye tanıtanlarin amacı ne ozaman
Medeni İnsan 5 ay önce
Nüfusunuzun artmasından gurur mu duyuyorsunuz? Çok samimi soruyorum çok çocuk yapmanızın tam olarak sebebi nedir, İstanbul dan görev sebebiyle Mardin e gittim, Urfa yı görme şansım oldu, öyle sokaklardan geçtim ki, sefalet içinde insanlar yoksul, şehir de iç içe geçmiş bir keşmekeş var, çocuğun karnını "insani standartta" doyurup, giydiremiyorsan, onu sevecek vakti ona ayıramıyorsan neden doğruruyorsun, bu bir başarı mı, sonra hem siz hem o çocuklar kalkıp Ankara, Adana, İzmir e göç ediyorsunuz, yani memleketinizde yaşamıyorsunuz...bu bir başarı mı??? Kedi de köpek de doğruyor..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?