banner14

banner69

İtfaiyenin görevi bu mu? Film izler gibi seyrettiler...

Şanlıurfa'da sık sık dert yanılan konuların başında gelen anız yangınlarında bu kez itfaiye ekiplerinin verdiği tepki şaşırttı. İhbar üzerine olay yerine giden ekipler yangını söndürmek yerin, iddiaya göre tarlanın diğer kısmını da ateşe verdi.

Asayiş 06.07.2019, 10:57 06.07.2019, 11:06
747
İtfaiyenin görevi bu mu? Film izler gibi seyrettiler...
banner37

Şanlıurfa'da artan 'anız yangınları' adeta kangrenleşmeye başladı.

Kentte her geçen gün artan yangınlara, ihbar üzerine itfaiye ekipleri tarafından müdahale ediliyor. Özellikle kuru otların neden olduğu yangınlarda vatandaşlar sık sık yetkili birimlere çağrıda bulunuyor.

 İddiaya göre, bu kez yangının adresi Karaköprü ilçesi Doğukent Mahallesi oldu. Karaköprü'deki boş arazide bir anda tutuşan kuru otları gören çevredeki vatandaşlar, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekiplerin, yangın sıçramadan söndürmesi beklenirken, itfaiye ekipleri seyretmeyi tercih etti. İddiaya göre, olay yerine gelip, araçtan inmeyen ekipler gelen tepki üzerine, "Kontrollü yanmasını sağlıyoruz" cevabını verdi.

Alan çevresinde tur atan ekiplerin, bir süre sonra boş arazideki diğer kuru otları da yaktığı ileri sürüldü.

 İtfaiyenin o anlarını telefon kamerasıyla görüntüleyen bir vatandaş ise, ekiplerin 15 dönümlük araziyi yaktığını kaydederek, "Araziyi değil, bir sürü hayvanı yaktılar. Hayvanları öldürmek için yaptılar, hayvan katilleri bunlar. Bizzat kendileri yaktılar, ben de kendilerinin yaktığına dair video da var" ifadelerini kullandı. 

İtfaiye ekiplerinin bu tavrı birçok eleştiri alırken, vatandaşlar anlam getiremedikleri bu durum için yetkilileri göreve davet etti.

İşte o anlar:

AJANS URFA

banner64

banner53
Yorumlar (2)
Harun bucak 6 ay önce
Sende kostümlü cekiyon
halil 6 ay önce
İtfaiyeciler onca yangına ve kazaya gidip hayat kurtarırken çekmiyorsunuz
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?