banner14

banner69

banner84

banner87

banner89

FETÖ Firarisi Yayla: Perinçek gölge savunma bakanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni müttefikinin Doğu Perinçek olduğunu yazan FETÖ Firarisi Ahmet Sait Yayla, Doğu Perinçek’in gölge savunma bakanı gibi çalıştığını öne sürdü.

Asayiş 12.09.2019, 13:39
FETÖ Firarisi Yayla: Perinçek gölge savunma bakanı
banner37

FETÖ’nün firardaki adamı ve Şanlıurfa’daki karanlık dönemin polis müdürü Ahmet Sait Yayla, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine yazılar yazmaya devam ediyor. Emniyet Müdürlüğünde Terör Müdürlüğünün ardından geçiş yaptığı Harran Üniversitesi’nde akademisyenken gittiği Amerika’da FETÖ’yle bağlantısı tespit edilen Ahmet Sait Yayla son olarak investigativejournal.org’da yazmış olduğu makalede, Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a neden yakınlaştığını değerlendirdi.

17-25 Aralık operasyonlarından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üç konuda karar aldığını ve bu kararlardan birinin ise Doğu Perinçek’le yakınlaşmak olduğunu öne süren Yayla, “Erdoğan’ın kendisini Türk ordusunun ve yargısının gazabından korumak için yeni müttefiklere ihtiyacı vardı. Bu noktada, Erdoğan’ın eski baş düşman olan Doğu Perinçek adlı eski solcu terörist lideri resme girdi. Yüksek askeri yetkililere olan bağları nedeniyle ‘gölge savunma bakanı’ olarak bilinen Perinçek, aniden yeni destekçisi ve müttefiki oldu. Hem Rusya'ya hem de Çin'e onlarca yıl dayanan bağlarıyla uzun süredir devam eden Komünist olarak, 77 yaşındaki Perinçek’in etkisi, Türkiye’yi ve Erdoğan’ın yüzünü, özellikle Türk ordusunu yeniden şekillendirmeye çalışırken yavaşça ama kesinlikle Batı’dan doğuya doğru çevirdi” ifadelerini kullandı. AK Parti İstanbul Eski İl Başkanı Selim Temurcu’nun “Erdoğan bize kapıyı gösterdi ve Perinçek’i yeni müttefiki olarak benimsedi” sözlerini gerekçe gösteren Yayla, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın demokrasiden tamamen uzaklaştığını iddia etti.

BİHA

banner53
Yorumlar (3)
Nurullah 5 ay önce
Perinçekle iş tutan iflah olmaz
Merdo 5 ay önce
VAllahi doğru.malesef perinçek akp yi esir almış hakikati balçıkla sıvasanda hakikat güneş gibidir.akp ve erdogan tez bu perinçek tayfasından uzaklaşmalı yoksa ortada parti kalmayacak
Ali 5 ay önce
Ben babacan abdullah gül parti kurarsa akpartiden oyumu çekerim ve benimki yığınla insan var
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?