banner14

banner69

banner84

banner87

banner89

Emniyet yolda yakaladı: Hem de öyle sebepten ki!

Türkiye genelinde emniyet ekipleri tarafından ‘Standart Işık Donanımı ve Mevzuata Uygun Işık Kullanımına’ yönelik özel denetimler gerçekleştirildi.

Asayiş 13.09.2019, 17:37
Emniyet yolda yakaladı: Hem de öyle sebepten ki!
banner37

Karayollarında seyir halinde bulunan araçlarda, standartlara aykırı ışık donanımları bulundurulduğu ve trafik güvenliği ile can ve mal emniyetini tehlikeye düşürecek şekilde geceleri sis ve uzun huzmeli ışık donanımlarının mevzuata aykırı ve ayarsız kullanıldığı, standartlara aykırı olarak farklı renk, aşırı parlak ve çok sayıda led, projektör vb. uygulamalarda artış olduğu müracaatları üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından ülke genelinde çalışmalar yapıldı.
 


Belirtilen olumsuzlukların önüne geçilmesi, trafik güvenliğinin sağlanması, sürücülerin trafik kurallarına uyma düzeylerinin daha üst seviyeye çıkarılması amacıyla 9-12 Eylül 2019 tarihleri arasında çalışmalar gerçekleştirildi. Geceleri aylık kontrol programı doğrultusunda, sabit ve seyir halinde “Standart Işık Donanımı ve Mevzuata Uygun Işık Kullanımına” yönelik özel denetim gerçekleştirildi.

Yapılan denetimlerde;
198.216 araç/sürücü denetlendi,

banner85
4.304 sürücünün ışık donanımını uygunsuz kullandığı tespit edildi,
371 araç trafikten men edildi,
93 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı,
• Toplam 19.955 trafik kural ihlali tespit edilerek işlem yapıldı.

BİHA

banner53
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yakında kabine değişikliğinin olacağı konuşuluyor, AK Parti'nin 12 belediye başkanlığını elde ettiği Şanlıurfa bir bakanı hak etti mi?